Το σήκωσε η Ηφαιστία

09/03/2019 - 17:02 Τελευταία τροποποίηση στις 09/03/2019 - 17:41

Η Ηφαιστία ήταν η μεγάλη νικήτρια του Τελικού και κατέκτησε δίκαια το τρόπαιο πετυχαίνοντας 3 τέρματα απέναντι στον Διαγόρα Σαρδών.

Στο γήπεδο της Μύρινας βρέθηκαν αρκετοί φίλαθλοι για να παρακολουθήσουν το παιχνίδι, καθώς αυτή την εβδομάδα υπήρχε διακοπή στο πρωτάθλημα ελέω τελικού. Η Ηφαιστία η οποία είχε την υπεροχή στην περισσότερη διάρκεια του αγώνα, ευτύχισε να ανοίξει το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό με κεφαλιά του Γκαλιούρη και με τον ίδιο παίκτη διπλασίασε τα τέρματα της πάλι με τον ίδιο τρόπο στο 42'.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε πάλι με γκολ για τους τυπικά γηπεδούχους αυτή την φορά με τον Τσαλίκη ο οποίος στο 47΄με πλασέ έκανε το 3-0 και εκεί τελείωσαν όλα, καθώς ο Διαγόρας είχε την ατυχία να χάσει 5 ποδοσφαιριστές από τραυματισμούς με αποτέλεσμα στα τελευταία λεπτά να αγωνίζεται με 10 ποδοσφαιριστές χωρίς να μπορεί να αντιδράσει.

Έτσι, η Ηφαιστία πανηγύρισε την κατάκτηση του Κυπέλλου Λήμνου και περιμένει να μάθει τον αντίπαλο της από το ζευγάρι του τελικού της Λέσβου.

Φωτογραφία: Limnosfm100