Άνετα τα φαβορί!

22/09/2019 - 18:41

Ημέρα των γηπεδούχων η σημερινή παίρνοντας όλοι το εισιτήριο για την επόμενη φάση.

Ο Αιολικός κέρδισε 3-0 τον Ορφέα Κεραμειών σε ένα παιχνίδι πρόβα πριν τον αγώνα με την Κόρινθο. Το πρώτο ημίχρονο κύλησε με έναν επιθετικό μονόλογο για τους γηπεδούχους και τον Ορφέα να αμύνεται, ωστόσο ο Αίο βρήκε τον τρόπο να ανοίξει το σκορ με τον Παλαμουτσή. Στην επανάληψη ο Αιολικός προχώρησε σε αλλαγές βελτιώνοντας την απόδοση του και πέτυχε άλλα δύο τέρματα με τους Τσομπανέλλη (πέναλτι) και Τσιπά.

Στα υπόλοιπα δύο παιχνίδια ο Μεσότοπος έκαμψε την αντίσταση του Οδυσσέα Ελύτη 1-0 με γκολ του Χατζησπύρου στο 55', ενώ πιο εύκολο έργο είχε ο Ανδρονικάς ο οποίος επικράτησε 4-0 απέναντι στον Αστέρα Ιππείου.

Στη Β φάση ο Αιολικός θα αναμετρηθεί στην έδρα της Φίλιας, ενώ ο νικητής μαζί με τους υπόλοιπους προκριθέντες Μεσότοπο, Ανδρονικά και Όλυμπο μετά από κλήρωση θα αντιμετωπίσει την ομάδα του Απόλλων Δαφίων για να βγει η τελική τετράδα των ημιτελικών.