Κέρδισε και τα Δωδεκάνησα και βλέπει πρωτιά!

07/01/2020 - 15:21 Τελευταία τροποποίηση στις 08/01/2020 - 15:22

Σπουδαία νίκη με 3-1 πέτυχε η Κ12 Μικτή ομάδα της Λέσβου απέναντι στην ομάδα των Δωδεκανήσων μπαίνοντας σε θέση οδηγού στη βαθμολογία.

Οι ποδοσφαιριστές της Λέσβου μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο αποφασισμένοι για τη νίκη παίζοντας καλό ποδόσφαιρο, δεν επέτρεψαν στον αντίπαλο να διεκδικήσει κάτι παραπάνω και δίκαια κατέκτησαν το τρίποντο, που μπορεί να αποδειχθεί χρυσό, καθώς με νίκη την τελευταία αγωνιστική κόντρα στη Σάμο θα βρεθεί στην πρώτη θέση.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για την ΕΠΣ Λέσβου, αφού μόλις στο 2ο λεπτό μπήκε σε θέση οδηγού με σκορερ τον Χωματά. Οι Δωδεκανήσιοι έφτασαν στη ισοφάριση δέκα λεπτά μετά με τον Φαρμάκη, όμως οι Λέσβιοι αντέδρασαν άμεσα και με εκπληκτικό συνδυασμό έφτασαν στο 2-1 με γκολ του Καραφασούλη. Στο δεύτερο μέρος η Λέσβος συνέχισε να έχει την κατοχή της μπάλας με τον Χαμαλέλλη στο 57' να κάνει το 3-1 και να κλειδώνει τους 3 πολύτιμους βαθμούς για την ομάδα του.

Στο άλλο παιχνίδι οι Κυκλάδες νίκησαν 2-1 την Σάμο.

vathmologia-k12.JPG (770×334)