Τέταρτη θέση στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα για το 2ο ΕΠΑΛ

20/05/2022 - 21:56 Τελευταία τροποποίηση στις 20/05/2022 - 22:32

Ολοκληρώθηκε το μαγικό ταξίδι του 2ου ΕΠΑΛ στο πανελλήνιο σχολικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου με την κατάκτηση της τέταρτης θέσης.

Οι μαθητές-ποδοσφαιριστές του Δημήτρη Πολυζώνη στον μικρό τελικό σήμερα το πρωί ηττήθηκαν 2-1 από το 2ο ΕΠΑΛ Μεγάρων το οποίο κατέκτησε την τρίτη θέση, ενώ πρωταθλητής αναδείχθηκε το 8ο ΓΕΛ Θεσσαλονίκης το οποίο νίκησε 1-0 στο 90' το 7ο ΕΠΑΛ Λάρισας. Το γκολ για την ομάδα της Λέσβου σημείωσε ο Στεφανής ο οποίος είχε ισοφαρίσει προσωρινά 1-1.

Μαθητές-αθλητές, ο μαθηματικός και προπονητής Δημήτρης Πολυζώνης και όλοι όσοι συνέβαλαν σε αυτή την τεράστια επιτυχία είναι άξιοι συγχαρητηρίων, καθώς μετά από αρκετά χρόνια το 2ο ΕΠΑΛ βρέθηκε ξανά στην τετράδα κάτι το οποίο έχει συμβεί άλλες δύο φορές στο παρελθόν.