Οργασμός φιλικών αναμετρήσεων

26/08/2010 - 12:46 Τελευταία τροποποίηση στις 26/08/2010 - 21:43

Συνολικά οκτών φιλικά ματς προετοιμασίας διεξήχθησαν το απόγευμα της Τετάρτης στα γήπεδα της Λέσβου, με πολύ όμορφο θέαμα και πάρα πολλά γκολ. Οι ομάδες μπαίνουν σιγά - σιγά στο τελικό στάδιο των προπονήσεών τους εν όψει της έναρξης της αγωνιστικής περιόδου, ξεδιπλώνοντας όλα όσα δοκίμασαν ατυόν τον καιρό στην προετοιμασία τους.
Στο γήπεδο της Αγίας Μαρίνας, ο τοπικός Ατρόμητος ήταν εντυπωσιακός και ιδιαίτερα παραγωγικός, συντρίβοντας με 5-0 την ΑΕΜ, η οποία πάντως είχε πολλές απουσίες βασικών της ποδοσφαριστών.
Στο γήπεδο του Ιππείου, ο τοπικός Αστέρας και ο Βύρωνας πρόσφεραν γκολ και θέαμα με την ομάδα της Μόριας να φεύγει νικήτια με το ευρύ 2-6, ενώ στο Πέραμα, η Δόξα Πλαγιάς ήταν καταγιστική απέναντι στον τοπικό Ποσειδώνα, φεύγοντας νικήτρια με σκορ 2-5!Στο γήπεδο της Μόριας, ο Αστέρας Νίκης επιβλήθηκε της Θύελλας Πηγής με σκορ 2-1, συνεχίζοντας το νικηφόρο σερί τους. αν και η ομάδα της Πηγής βρέθηκε μπροστά στο σκορ στο πρώτο μέρος, στην επανάληψη οι παίκτες του Θόδωρου Γιακαλή κατάφερε να ανατρέψουν το εις βάρος τους σκορ και να καταγράψουν ακόμα μια νίκη σε φιλικό προετοιμασίας.
Στη Σκάλα Καλλονής, Προοδευτική και Ανδρονικάς Παρακοίλων αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 3-3, αφήνοντας υποσχέσεις, ενώ η Φίλια επικράτησε του Ατρομήτου Ανεμώτιας με σκορ 3-1, σε ένα παιχνίδι με πολλές φάσεις εκατέρωθεν.
Πολύ ενδιαφέρον ματς πραγματοποιήθηκε στα Πάμφιλα, ανάμεσα στον τοπικό Έφηβο και τον Αίαντα Μυτιλήνης. Οι δύο ομάδες μοιράστηκαν τις εντυπώσεις, προσφέροντας με το τελικό 3-3 χορταστικό θέαμα και σκοράροντας όμορφα γκολ.

Άδοξο, ωστόσο, τέλος είχε η αναμέτρηση του Αετού Λουτρών με αντίπαλο τον Ερμή Παμφίλων, αφού διεκόπη στο 80ο λεπτό λόγω αψιμαχιών μεταξύ των ποδοσφαριστών κι ενώ οι δύο ομάδες βρίσκονταν ισόπαλες ως εκείνη την ώρα, με 3-3.