Πρωταθλητής Λήμνου ο Κεραυνός Αγ. Δημητρίου

27/03/2023 - 12:23 Τελευταία τροποποίηση στις 27/03/2023 - 12:39

Πρωταθλητής Λήμνου αναδείχθηκε ο Κεραυνός Αγ. Δημητρίου που επικράτησε 5-1 απέναντι στον Φιλοκτήτη Κοντιά, μια αγωνιστική πριν την ολοκλήρωση της Α1 Λήμνου.

Ο Κεραυνός με σταθερή πορεία στην πρώτη θέση σε όλη τη διάρκεια του πρωταθλήματος, κατέκτησε για ακόμη μια χρονιά τον τίτλο. Στην αναμέτρηση με τον Φιλοκτήτη επικράτησε 5-1 και κατέκτησε μαθηματικά το πρωτάθλημα. Μετά την λήξη του αγώνα έγινε η απονομή του τροπαίου μέσα σε πανηγυρισμούς. Σε μια επανάληψη των περσινών αγώνων για την ανάδειξη του πρωταθλητή του Νομού Λέσβου, ο Κεραυνός θα αντιμετωπίσει τον Αετό Λουτρών.

Στις υπόλοιπες δύο αναμετρήσεις, ο δεύτερος Ηρακλής επικράτησε 2-6 κόντρα στους Αργοναύτες και ο Κάσπακας 1-2 με αντίπαλο τον Άρη Μούδρου. Ο αγώνας Ηφαιστία-ΑΕΛ αναβλήθηκε και θα οριστεί σε νέα ημερομηνία.