Ήττα στην πρεμιέρα για τη Λέσβο

24/03/2022 - 22:47 Τελευταία τροποποίηση στις 24/03/2022 - 23:03

Την ήττα 3-0 γνώρισε η ΕΠΣ Λέσβου Κ-17 από την ΕΠΣ Σάμου για την 1η αγωνιστική του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών ομάδων.

Οι γηπεδούχοι ευτύχισαν να προηγηθούν στο ξεκίνημα 8ο λεπτό με γκολ που πέτυχε με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Μανάι. Στο 28' η Λέσβος είχε δοκάρι με τον Τελωνιάτη και στο αμέσως επόμενο η Σάμος κέρδισε πέναλτι και την αποβολή του Φετσάνι, με τον Κάρλα να μην αστοχεί για το 2-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου, ενώ στο 70΄ο Μανάι ξανά με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 3-0. Αύριο θα γίνει ο αγώνας για την Κ15.

ΕΠΣ Σάμου: Μαρδάνης, Χαντές, Σπυρίδωνος, Κούβδος, Χατζηπαναγιώτης, Σάββας,  Καρούτσος, Κάρλας, Αλμέτα, Μανάι (Μπάσα, Πλακίδας, Λεβέντης, Γκότσης, Καρράς, Καλός, Σεχάι)

ΕΠΣ Λέσβου: Λεμπέσης, Καραβατάκης, Αχλάδας, Κυρίκης, Φετσάνι, Τελωνιάτης, Πιτσιλαδής, Βουρλής, Μουτσουγιάννης, Λιτσολάρι, Κάσσος (Πηγασής, Τραγέλλης, Βατός, Καραγιάννης, Ελευθεριάδης, Δίγκας, Δουβαλέτας, Βαξεβάνης, Κομνηνός, Κυρίκης)