"Καθάρισαν" στην πρεμιέρα Αλκιβιάδης, Παπανικολής και Αχιλλέας

16/04/2022 - 19:10 Τελευταία τροποποίηση στις 16/04/2022 - 19:35

Φωτογραφία από τον αγώνα Μακαρέας-Αλκιβιάδης

Με το δεξί ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις στα play off ο Αχιλλέας, ο Αλκιβιάδης και ο Παπανικολής. Η ομάδα της Πέτρας νίκησε 2-1 τον Πολιχνίτο, ο "Αλκι" 1-3 τον Μακαρέα και ο Παπανικολής 0-3 τον Αστέρα.

Στην Πέτρα η τοπική ομάδα άνοιξε το σκορ με τον Σούπουλη έπειτα από εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο τρίτο λεπτό, στο 7' ο Πορτογλής με κεφαλιά ισοφάρισε 1-1, όμως ο Σούπουλης ξανά με τον ίδιο τρόπο στο 35' έκανε το 2-1, αποτέλεσμα που παρέμεινε έως το τέλος, με τον Αχιλλέα να μπαίνει νικηφόρα στην διαδικασία των μπαράζ ανόδου.

Με δύο γκολ του Κοσμά στο 3' και στο 22' ο Παπανικολής προηγήθηκε στο ημίχρονο κόντρα στον Αστέρα(Ορφέα) με τον Χατζηδιαμαντή στο 95' να διαμορφώνει το τελικό 0-3, ενώ για τους νικητές στο 90' ο Απαλίδης είχε δοκάρι. Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν τον αγώνα με 10 παίκτες λόγω των αποβολών του Κοντέλου για τον Παπανικολή στο 64' και του Γκέκα για τον Αστέρα στο 95'.

Νικηφόρο πέρασμα για τον Αλκιβιάδη από τον Μεσότοπο με 1-3. Ο Σιμόνι στο 6' έκανε το 0-1, ο ίδιος παίκτης με πλασέ στο 50' διπλασίασε για την ομάδα του Κάτω Τρίτους και ο Χατζηβαγιάνης στο 56' έκανε το 0-3, ενώ για τον Μακαρέα μείωσε με πέναλτι ο Δημήτρης Ιντζιρτζής στο 64' για το τελικό 1-3.