Ασταμάτητος ο Καραβαγγέλης Στύψης

04/12/2022 - 19:37 Τελευταία τροποποίηση στις 04/12/2022 - 20:35

Φωτογραφία από τον αγώνα Μακαρέας Άγρας-Καραβαγγέλης Στύψης

Άνετο πέρασμα για τον Καραβαγγέλη από την έδρα του Μακαρέα με 0-4 στο ντέρμπι της 6ης αγωνιστικής του βορείου ομίλου της Β ΕΠΣ Λέσβου. Στα υπόλοιπα παιχνίδια, ο Αχιλλέας νίκησε 0-1 τον Μεσότοπο, με το ίδιο σκορ πέρασε από το γήπεδο Πέτρας ο Ορφέας Άντισσας κόντρα στην Άναξο, ενώ για τον νότιο όμιλο Κεραυνός και Ταξιάρχης έμειναν στο 1-1.

Ανώτερος ο Καραβαγγέλης

Με πολύ καλή απόδοση στο δεύτερο ημίχρονο ο Καραβαγγέλης δεν άφησε κανένα περιθώριο στον Μακαρέα και πανηγύρισε μεγάλη νίκη 0-4. Το 0-1 έγινε στο 48' με τον Τσιάμη, στο 60' ο Γιώργος Βελούτσος με πέναλτι μετά από ανατροπή του Τοπάλι διπλασίασε για τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι πέτυχαν και τρίτο τέρμα μετά από 3 λεπτά με τον Βελούτσο ξανά. Στο 87' ο Κολέας διαμόρφωσε το τελικό 0-4.

"Χτίζει" σερί ο Ορφέας Άντισσας

Με σκορερ τον Τάσο Σάββα στο 22ο λεπτό ο Ορφέας πέρασε και από την έδρα της Ανάξου πετυχαίνοντας την τρίτη σερί νίκη στο πρωτάθλημα που τον έστειλε στην δεύτερη θέση με 10 βαθμούς. Η Άναξος είχε δύο δοκάρια με τον Χαλκιώτη στο 20' και τον Τράχηλο στο 70'.

Επέστρεψε στις νίκες ο Αχιλλέας

Επιστροφή στις νίκες για τον Αχιλλέα 0-1 μέσα στον Μεσότοπο. Το νικητήριο τέρμα σημείωσε ο Λεονάρτο Ντάνι στο 43' με σουτ. Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν τον αγώνα με 10 παίκτες λόγω των αποβολών του Γαβριήλ Ζουμπουλη για τον Μεσότοπο και του Πάντα για τον Αχιλλέα.

Ισοπαλία στη Μόρια

Στο ισόπαλο 1-1 έμειναν στη Μόρια ο Κεραυνός και ο Ταξιάρχης. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Στρατή Δρακούλη στο 33' και ο Τρακέλλης στο 88' ισοφάρισε για την ομάδα του Αφάλωνα.