Πρωτιά και ρεκόρ για τον Μπιτάδο

01/08/2021 - 21:21 Τελευταία τροποποίηση στις 01/08/2021 - 21:29

Μετά από πολύ καιρό πραγματοποιήθηκε και πάλι αγώνας τριάθλου, αυτή την φορά στην πανέμορφη Λ. Δόξα με την σφραγίδα της transitionsports.

Νικητής του αγώνα αναδείχθηκε ο Παναγιώτης Μπιτάδος πετυχαίνοντας νέο ρεκόρ διαδρομής 55:00΄΄(καταρρίπτοντας το δικό του από το 2019 ). Στην 2η θέση (αν και με ειδικότητα στις μεγάλες αποστάσεις) ήταν ο Χρήστος Γείτονας (1:01:56΄΄), ενώ στην κατηγορία των Γυναικών η 15χρονη Ίλια Κεραμιδά κατέλαβε την 2η θέση (1:15:57΄΄).

Στους Άνδρες ιδιαίτερη ξεχωρισε ο15χρονος Νικόλας Κεραμιδάς που ενώ τερμάτισε στην 2η θέση (1:00:31΄΄) και ακυρώθηκε λόγω λάθους του στην διαδρομή έδειξε την μεγάλη βελτίωση που έχει καταφέρει την φετινή χρονιά.

Αξίζει ιδιαίτερης αναφορά ως αθλητικής οικογένειας η Οικογένεια Κεραμιδά με συμμετοχή 3 μελών της με τα δίδυμα Ίλια και Νικόλα και την μαμά Βίκυ Δεληγεώργη που κατέλαβε και την 2η θέση στην κατηγορία της.

4ηθέση στο σύνολο και 1ος στην κατηγορία του ο Γιάννης Καμαρινός. Ανάλογα οι θέσεις στις κατηγορίες του ήταν, η Ντορίνα Τριτσιμπίδα 2η , η Ιουλία Ντελώνη 3η και η Νικόλ Καββαδία 2η.

Στους Άνδρες, ο Ανδριανός Κομπόπουλος 2ος , ο Μάνος Κωνσταντάκης 5ος, οι Τάσος Δεληγεώργης και Μιχάλης Ζανής τερμάτισαν αντίστοιχα στην 7η και 8η θέση, ο Μάνος Λάμπρου 10ος, ο Αλέξης Πελεταίος, 11ος Δημήτρης Σταματίου 12ος , ο Φώτης Βλάχος 14ος και ο Μιχαήλ Ρουχωτάς 22ος.