ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 29ων ΑΙΓΑΙΟΠΕΛΑΓΙΤΙΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΣΤΙΒΟΥ | ||||
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΜΥΚΟΝΟΥ 7-8 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2017 | ||||
100Μ.ΓΥΝΑΙΚΩΝ | ||||
1. | ΦΩΤΗ ΜΑΡΙΑ | 2000 | ΠΑΓΧΙΑΚΟΣ ΓΣ | 13.66 |
2. | ΚΑΛΑΜΑΚΗ ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ | 2001 | ΠΑΓΧΙΑΚΟΣ ΓΣ | 14.04 |
3. | ΝΑΖΟΥ ΜΑΡΙΑ | 2001 | AO MYKONOY | 14.08 |
4. | ΠΕΛΤΕΤΖΗ ΣΟΦΙΑ ΕΛΕΝΗ | 2001 | AO MYKONOY | 14.41 |
5. | ΧΟΥΣΕΪΝ ΓΚΙΟΥΝΑΗ | 2000 | ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ | 14.80 |
6. | ΡΙΚΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ | 2003 | Φ.Ο.ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ | 14.95 |
7. | ΜΠΟΥΣΟΥΛΑ ΚΩΝ/ΝΑ | 1997 | ΠΑΓΧΙΑΚΟΣ ΓΣ | 15.05 |
8. | ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ | 2003 | Φ.Ο.ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ | 15.24 |
9. | ΖΟΥΛΙΑ ΕΛΕΝΗ | 2001 | ΠΑΜΜΗΛΙΑΚΟΣ ΑΣ | 15.70 |
10. | ΒΕΡΓΩΤΗ ΜΥΡΣΙΝΗ | 2001 | ΑΛΚΑΙΟΣ Γ.Σ. ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ | 16.05 |
ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΑΝΔΡΩΝ | ||||
1. | ΑΚΤΥΠΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ | 1988 | ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ | 16.32 |
2. | ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ | 1975 | ΝΑΞΙΑΚΟΣ ΓΣ | 14.11 |
3. | ΚΩΣΤΑΚΗΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ | 1985 | ΠΑΓΧΙΑΚΟΣ ΓΣ | 13.47 |
4. | ΦΑΝΑΡΤΖΗΣ ΙΜΠΡΑΗΜ | 1970 | ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ | 13.30 |
5. | ΓΙΜΟΥΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ | 1974 | ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ | 11.83 |
6. | ΠΕΤΡΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ | 1995 | ΠΑΓΧΙΑΚΟΣ ΓΣ | 11.70 |
7. | ΓΑΛΑΖΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ | 1988 | ΑΣ ΞΑΝΘΟΣ Ο ΠΑΤΜΙΟΣ | 8.67 |
100Μ.ΑΝΔΡΩΝ | ||||
1. | ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ | 1993 | ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ | 11.88 |
2. | MAΡΗΣ ΝΙΚΟΣ | 1995 | ΑΣ ΕΦΗΒΟΣ | 11.99 |
3. | ΜΟΥΤΣΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ | 1996 | ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΑΜΟΥ | 12.02 |
4. | ΧΑΒΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | 2000 | ΠΑΜΜΗΛΙΑΚΟΣ ΑΣ | 12.31 |
5. | ΖΗΚΑΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ | 1997 | ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ | 12.32 |
6. | ΚΟΥΤΕΛΛΑΣ ΗΛΙΑΣ | 1997 | ΕΝΩΣΗ ΚΑΖΩΝΗΣ-ΚΑΛΥΜΝΟΣ | 12.32 |
7. | ΚΟΥΝΗΣ ΠΑΝΟΣ | 2000 | Α.Ε. ΛΕΣΒΟΥ ΚΑΛΛΟΝΗΣ ΓΣ | 12.74 |
8. | ΣΤΕΙΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ | 2000 | Φ.Ο.ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ | 12.80 |
9. | ΒΑΣΙΛΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ | 1998 | ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ | 12.88 |
10. | AΔΑΛΟΥΖΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ | 1985 | ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ | 13.00 |
11. | ΛΑΖΑΝΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ | 1987 | ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ | 13.25 |
12. | ΔΕΜΕΡΤΖΗΣ ΜΑΡΙΟΣ | 1998 | ΑΛΚΑΙΟΣ Γ.Σ. ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ | 13.40 |
13. | ΓΕΩΡΓΟΥΛΗΣ ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ | 2001 | ΑΣ ΕΦΗΒΟΣ ΧΙΟΥ | 13.56 |
1000Μ.ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α | ||||
1. | ΚΟΛΩΝΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ | 2002 | Α.Ε. ΛΗΜΝΟΥ | 2.48.31 |
2. | ΘΕΡΙΟΥΔΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ | 2002 | ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ Α.Σ. ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ | 2.50.71 |
3. | ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΜΙΧΑΗΛ | 2002 | AO MYKONOY | 2.52.78 |
4. | ΕΛΛΗΝΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ | 2002 | ΕΝΩΣΗ ΚΑΖΩΝΗΣ-ΚΑΛΥΜΝΟΣ | 2.52.80 |
5. | ΣΚΑΡΩΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ | 2002 | ΑΣΠ ΜΗΛΟΥ Ο ΙΕΡΑΞ | 2.53.19 |
6. | ΠΑΠΑΦΙΛΙΠΠΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | 2003 | ΑΛΚΑΙΟΣ Γ.Σ. ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ | 2.59.38 |
7. | ΜΑΡΚΟΥΪΖΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | 2003 | ΓΣ ΑΙΑΝΤΑΣ ΤΗΝΟΥ | 3.06.61 |
8. | ΠΑΤΡΩΝΙΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ | 2003 | Α.Ε. ΛΗΜΝΟΥ | 3.12.94 |
9. | ΚΟΥΣΟΥΝΑΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ | 2003 | ΓΣ ΑΙΑΝΤΑΣ ΤΗΝΟΥ | 3.15.86 |
10. | ΚΑΒΑΛΙΕΡΟΣ ΕΜΜΑΝ | 2002 | AO MYKONOY | 3.25.65 |
11. | ΚΟΧΙΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ | 2003 | ΠΑΝΙΚΑΡΙΑΚΟΣ ΑΣ | 3.26.38 |
12. | ΣΑΒΒΑΔΕΛΛΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ | 2003 | ΑΛΚΑΙΟΣ Γ.Σ. ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ | 3.31.93 |
1000Μ.ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α | ||||
1. | ΝΤΕΡΒΙΣΙ ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ | 2002 | ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ Α.Σ. ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ | 3.12.37 |
2. | ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΑΚΗ ΟΛΓΑ | 2002 | ΑΣ ΕΦΗΒΟΣ | 3.29.94 |
3. | ΜΠΑΪΡΑΜΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ | 2003 | ΕΝΩΣΗ ΚΑΖΩΝΗΣ-ΚΑΛΥΜΝΟΣ | 3.33.80 |
4. | ΧΑΝΙΩΤΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ | 2002 | AO MYKONOY | 3.41.01 |
5. | ΠΡΑΓΚΑΣΤΗ ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΑ | 2002 | Α.Ο. ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ ΚΑΛΛΟΝΗΣ | 3.45.55 |
6. | ΚΟΥΣΑΘΑΝΑ ΝΙΚΟΛΕΤΑ | 2003 | AO MYKONOY | 3.51.14 |
7. | ΣΙΤΑΡΑ ΧΡΥΣΑΝΘΗ | 2003 | ΓΣ ΑΙΑΝΤΑΣ ΤΗΝΟΥ | 3.57.47 |
8. | ΚΡΟΜΜΥΔΕΛΛΗ ΦΩΤΕΙΝΗ | 2002 | Α.Ε. ΛΗΜΝΟΥ | 3.57.47 |
9. | ΜΑΣΤΡΟΠΕΤΡΟΥ ΑΝΝΑ | 2002 | ΑΟ ΞΑΝΘΟΣ Ο ΠΑΤΜΙΟΣ | 4.04.99 |
10. | ΚΟΥΜΑΡΑ ΜΑΡΙΑ | 2002 | Α.Ε. ΛΕΣΒΟΥ ΚΑΛΛΟΝΗΣ ΓΣ | 4.18.56 |
11. | ΧΟΤΖΑ ΚΛΕΒΙΣΑ | 2002 | Α.Ε. ΛΕΣΒΟΥ ΚΑΛΛΟΝΗΣ ΓΣ | 4.33.10 |
ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΠΑΙΔΩΝ | ||||
1. | ΠΑΡΤΣΑΝΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ | 2002 | ΕΥΔΑΜΟΣ ΚΩ | 45.90 |
2. | ΑΝΔΡΕΑΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ | 2001 | ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ | 40.50 |
3. | ΔΙΑΚΟΓΙΩΡΓΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ | 2000 | ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ | 40.30 |
4. | ΠΑΝΣΕΛΗΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ | 2000 | ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ | 39.60 |
5. | ΜΟΥΣΤΑΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ | 2002 | Α.Ο. ΗΦΑΙΣΤΙΑ ΛΗΜΝΟΥ | 34.70 |
6. | ΜΑΝΩΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ | 2000 | ΑΣ ΕΦΗΒΟΣ | 34.50 |
7. | ΚΑΤΡΑΜΑΔΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ | 2002 | ΓΣΝ ΛΕΡΟΥ | 34.40 |
8. | ΜΟΥΖΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | 2002 | ΕΥΔΑΜΟΣ ΚΩ | 31.50 |
9. | ΖΕΡΒΟΣ ΜΑΡΚΕΛΛΟΣ | 2000 | ΑΣ ΕΦΗΒΟΣ | 28.70 |
10. | ΚΙΡΚΙΝΕΖΗΣ ΙΑΣΩΝ | 2002 | Φ.Ο.ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ | 28.50 |
11. | ΤΖΙΜΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ | 2002 | Α.Ο. ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ ΚΑΛΛΟΝΗΣ | 26.05 |
12. | ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΡΑΣ ΕΜΜΑΝ | 2001 | AO MYKONOY | 25.40 |
13. | ΣΑΦΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ | 2001 | ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ | 21.80 |
ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ | ||||
1. | ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΜΗΤΣΕΛΛΗ | ΑΣ ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ | 40,65Μ | |
. | ||||
ΜΗΚΟΣ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β' | ||||
1. | ΝΙΚΗΤΑΣ ΖΑΧΑΡΩΦ | ΑΕ ΛΕΣΒΟΥ ΚΑΛΛΟΝΗΣ | 5,23Μ | |
. | ||||
60Μ.ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β | ||||
1. | ΝΕΑΜΟΝΙΤΗ ΜΑΡΘΑ | 2005 | ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΧΙΟΥ | 9.01 |
2. | ΠΑΠΑΠΕΤΡΟΥ ΙΩΑΝΝΑ | 2004 | ΠΑΓΧΙΑΚΟΣ ΓΣ | 9.05 |
3. | ΖΟΥΜΗ ΕΛΕΝΗ | 2004 | ΑΝΔΡΙΑΚΟΣ ΟΦ | 9.14 |
4. | ΠΕΡΟΥΛΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ | 2004 | ΑΣ ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ | 9.30 |
5. | ΜΠΑΪΡΑΜΗ ΣΑΒΙΝΑ | 2005 | ΕΝΩΣΗ ΚΑΖΩΝΗΣ-ΚΑΛ | 9.30 |
6. | ΚΑΒΟΥΡΜΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ | 2005 | ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ | 9.44 |
7. | ΑΓΚΟΠΙΑΝ ΕΥΣΤΡΑΤΙΑ | 2004 | ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ Α.Σ. ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ | 9.48 |
8. | ΝΤΑΓΙΑ ΟΥΡΑΝΙΑ | 2005 | ΑΣ ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ | 9.66 |
9. | ΚΥΡΙΑΖΙΔΟΥ ΒΑΓΙΑ | 2005 | AO MYKONOY | 9.83 |
10. | ΤΟΠΑΛ ΕΜΙΝΕ | 2004 | ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ | 10.07 |
11. | ΜΠΙΛΛΗ ΜΑΡΙΑ | 2004 | ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ | 10.07 |
12. | ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΜΑΓΔ. | 2005 | Α.Ο. ΗΦΑΙΣΤΙΑ ΛΗΜΝΟΥ | 10.20 |
13. | ΛΕΚΑ ΤΖΕΣΙΛΝΤΑ | 2004 | ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ | 10.32 |
14. | ΣΤΕΝΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ | 2005 | Α.Ο. ΗΦΑΙΣΤΙΑ ΛΗΜΝΟΥ | 10.43 |
60Μ.ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β | ||||
1. | ΓΚΑΡΙΛΑΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ | 2005 | ΑΣ ΞΑΝΘΟΣ Ο ΠΑΤΜ. | 8.53 |
2. | ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ | 2004 | ΠΑΓΧΙΑΚΟΣ ΓΣ | 8.82 |
3. | ΜΟΝΙΟΥΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | 2005 | ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΧΙΟΥ | 9.40 |
4. | ΓΚΟΥΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | 2004 | ΑΣ ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ | 9.45 |
5. | ΠΑΓΑΝΕΛΗΣ ΝΙΚΟΣ | 2005 | ΓΣ ΑΙΑΝΤΑΣ ΤΗΝΟΥ | 9.67 |
6. | ΛΙΒΑΝΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ | 2004 | ΓΣΝ ΛΕΡΟΥ | 9.68 |
800Μ.ΓΥΝΑΙΚΩΝ | ||||
1. | ΑΝΘΟΥΣΑ ΑΔΑΜΑΝΤΙΑ | 2001 | Α.Ε. ΛΕΣΒΟΥ ΚΑΛΛΟΝΗΣ ΓΣ | 2.32.15 |
2. | ΚΑΜΠΟΥΡΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ | 2000 | ΕΝΩΣΗ ΚΑΖΩΝΗΣ-ΚΑΛΥΜΝΟΣ | 2.41.65 |
3. | ΒΕΛΛΟΥ ΜΑΡΙΑ | 2001 | Α.Ο. ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ ΚΑΛΛΟΝΗΣ | 2.51.60 |
4. | ΚΑΤΣΑΝΙΚΟΥ ΧΡΥΣΩ | 2003 | ΑΣ ΕΦΗΒΟΣ ΧΙΟΥ | 3.02.01 |
5. | ΛΟΥΚΗ ΜΑΡΙΑ | 2001 | ΑΟ ΠΑΡΟΥ | 3.03.42 |
6. | ΜΠΑΡΜΠΑΡΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ | 2000 | ΑΟ ΠΑΡΟΥ | 3.03.43 |
ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β | ||||
1. | ΔΟΝΤΑ ΟΥΡΑΝΙΑ | 2004 | ΠΑΓΧΙΑΚΟΣ ΓΣ | 10.88 |
2. | ΤΣΟΚΟΥ ΜΑΡΙΑΝΝΑ | 2005 | ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΧΙΟΥ | 10.04 |
3. | ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ | 2004 | ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΑΜΟΥ | 9.76 |
4. | ΜΑΖΑΥΛΗ ΚΥΡΙΑΚΗ | 2004 | ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ | 9.31 |
5. | ΜΕΪΜΑΡΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ | 2005 | ΕΝΩΣΗ ΚΑΖΩΝΗΣ-ΚΑΛΥΜΝΟΣ | 8.75 |
6. | ΨΥΡΟΥΚΗ ΜΑΡΙΑ | 2005 | Α.Ο. ΗΦΑΙΣΤΙΑ ΛΗΜΝΟΥ | 7.81 |
7. | ΚΑΦΑΡΑΚΗ ΕΛΕΝΗ | 2004 | ΓΣΝ ΛΕΡΟΥ | 7.72 |
8. | ΚΟΖΑΝΙΤΗ ΚΩΝ/ΝΑ | 2004 | ΑΝΔΡΙΑΚΟΣ ΟΦ | 7.72 |
9. | ΣΤΡΑΤΑΚΗ ΚΩΝ/ΝΑ | 2004 | ΓΣΝ ΛΕΡΟΥ | 7.47 |
10. | ΜΙΧΕΛΑΡΑΚΗ ΕΥΔΟΚΙΑ | 2005 | ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ | 7.20 |
11. | ΠΛΑΓΚΕΤΗ ΑΡΓΥΡΩ | 2005 | ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ | 7.00 |
12. | ΒΛΑΣΣΟΠΟΥΛΟΥ ΦΛΩΡ | 2004 | AO MYKONOY | 6.62 |
13. | ΑΥΓΟΥΣΤΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ | 2005 | ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ | 5.03 |
ΜΗΚΟΣ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α | ||||
1. | ΜΑΤΖΑΡΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ | 2002 | ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ | 5.22 |
2. | ΠΙΠΠΙΔΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ | 2002 | Φ.Ο.ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ | 5.05 |
3. | ΝΤΟΥΛΑΣ ΚΡΙΣΤΙΑΝ | 2002 | AO MYKONOY | 4.97 |
4. | ΚΟΛΩΝΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ | 2002 | Α.Ε. ΛΗΜΝΟΥ | 4.95 |
5. | ΚΩΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | 2002 | ΕΥΔΑΜΟΣ ΚΩ | 4.95 |
6. | ΑΓΟΥΡΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ | 2003 | ΓΣΝ ΛΕΡΟΥ | 4.86 |
7. | ΚΙΡΚΙΝΕΖΗΣ ΙΑΣΩΝ | 2002 | Φ.Ο.ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ | 4.63 |
8. | ΑΒΔΕΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | 2002 | ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ | 4.56 |
9. | ΚΟΥΤΣΚΟΥΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ | 2003 | ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ Α.Σ. ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ | 4.54 |
10. | ΚΙΟΣΙΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ | 2003 | ΑΛΚΑΙΟΣ Γ.Σ. ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ | 4.41 |
11. | ΚΟΥΤΣΚΟΥΔΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ | 2003 | ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ Α.Σ. ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ | 4.38 |
12. | ΠΑΠΑΦΙΛΙΠΠΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | 2003 | ΑΛΚΑΙΟΣ Γ.Σ. ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ | 4.32 |
13. | ΠΑΤΡΩΝΙΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ | 2003 | Α.Ε. ΛΗΜΝΟΥ | 4.28 |
14. | ΠΟΡΦΥΡΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ | 2003 | Α.Ο. ΗΦΑΙΣΤΙΑ ΛΗΜΝΟΥ | 4.00 |
15. | ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ | 2002 | Α.Ο. ΗΦΑΙΣΤΙΑ ΛΗΜΝΟΥ | 3.61 |
800Μ.ΑΝΔΡΩΝ | ||||
1. | ΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ | 1990 | ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ | 1.57.83 |
2. | ΡΟΥΣΟΥΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ | 1994 | ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ | 2.01.91 |
3. | ΔΙΑΚΟΣΤΕΦΑΝΗΣ ΣΕΡΓΙΟΣ | 2001 | ΕΥΔΑΜΟΣ ΚΩ | 2.05.02 |
4. | ΜΠΡΑΤΣΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ | 1999 | ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ | 2.08.14 |
5. | ΜΙΝΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ | 1988 | AO MYKONOY | 2.09.26 |
6. | ΜΑΤΖΙΑΡ ΜΑΤΕΟΥΣ | 1994 | AO MYKONOY | 2.09.29 |
7. | ΝΗΣΙΩΤΗΣ ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ | 2001 | ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ Α.Σ. ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ | 2.14.28 |
8. | ΒΟΥΓΙΟΥΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ | 2000 | Α.Ο. ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ ΚΑΛΛΟΝΗΣ | 2.15.65 |
9. | ΜΟΥΓΚΡΟΣ ΙΣΙΔ.ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ | 1996 | ΓΣΝ ΛΕΡΟΥ | 2.19.10 |
600Μ.ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β | ||||
1. | ΚΩΣΤΑΛΑΣ ΜΑΡΙΟΣ | 2005 | 1.46.02 | |
2. | ΑΚΑΛΕΣΤΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ | 2004 | 1.49.17 | |
3. | ΤΣΟΡΤΑΝΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ | 2004 | 1.50.04 | |
4. | ΤΖΙΝΑΣ ΟΡΕΣΤΗΣ | 2005 | 1.50.87 | |
5. | ΚΡΙΤΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | 2004 | 1.53.93 | |
6. | ΚΟΚΟΛΙΑΣ ΣΤΕΛΙΟΣ | 2004 | 1.58.54 | |
7. | ΛΙΒΑΝΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ | 2005 | 2.03.79 | |
8. | ΝΤΑΛΛΑΡΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ | 2005 | 2.12.92 | |
ΜΗΚΟΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α | ||||
1. | ΚΑΒΑΛΙΕΡΟΥ ΜΑΡΙΑ | 2002 | 4.79 | |
2. | ΧΡΗΣΤΟΦΗ ΙΩΑΝΝΑ-ΡΑΦ | 2003 | 4.53 | |
3. | ΣΑΒΒΑΚΗ ΟΛΓΑ | 2003 | 4.49 | |
4. | ΤΣΑΛΙΚΗ ΒΙΚΤΩΡΙΑ | 2003 | 4.40 | |
5. | ΜΑΘΙΟΥΔΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ | 2002 | 4.37 | |
6. | ΜΑΓΚΟΥ ΜΑΡΙΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ | 2004 | 4.36 | |
7. | ΤΖΙΝΙΕΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ | 2002 | 4.34 | |
8. | ΜΑΧΑΙΡΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ | 2002 | 4.27 | |
9. | ΧΑΝΙΩΤΗ ΕΥΓΕΝΙΑ | 2002 | 4.26 | |
10. | ΤΖΙΝΙ ΣΕΡΕΝΑ | 2002 | 4.22 | |
11. | ΖΕΝΕΠΑ ΕΛΙΜΠΙΟΝΑ | 2003 | 4.19 | |
12. | ΜΑΛΛΗ ΜΑΡΙΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ | 2003 | 4.18 | |
13. | ΒΕΛΑΛΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ | 2002 | 4.16 | |
14. | ΔΕΛΠΡΑ ΠΑΟΛΑ | 2003 | 4.16 | |
15. | ΚΕΣΟΓΛΟΥ ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ | 2002 | 3.92 | |
16. | ΠΛΙΑΚΑ ΔΩΡΟΘΕΑ | 2003 | 3.84 | |
17. | ΒΑΛΣΑΜΙΔΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ | 2004 | 3.78 | |
18. | ΤΣΑΝΤΟΥΛΗ ΖΑΧΑΡΟΥΛΑ | 2002 | 3.71 | |
19. | ΜΙΧΕΛΗ ΓΕΩΡΓΙΑ | 2003 | 3.68 | |
20. | ΧΑΤΖΗΗΛΙΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ-ΜΑΡ | 2003 | 3.51 | |
21. | ΑΡΒΑΝΙΤΗ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ | 2003 | 3.40 | |
22. | ΣΤΑΥΡΟΥΛΗ ΑΝΘΟΥΛΑ | 2003 | 3.30 | |
23. | ΧΑΤΖΙΡΗ ΚΩΝ/ΝΑ | 2003 | 3.25 | |
24. | ΣΟΥΛΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ | 2003 | 3.25 | |
25. | ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ | 2002 | 3.24 | |
26. | ΛΑΣΚΑΡΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ | 2003 | 2.79 | |
ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΠΑΙΔΩΝ | ||||
1. | ΖΕΡΒΟΣ ΜΑΡΚΕΛΛΟΣ | 2000 | ΑΣ ΕΦΗΒΟΣ | 13.67 |
2. | ΔΙΑΚΟΓΙΩΡΓΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ | 2000 | ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ | 13.14 |
3. | ΝΑΟΥΜΕΝΚΟ ΒΟΛΟΝΤΙΜΙΡ | 2002 | AO MYKONOY | 12.55 |
4. | ΚΑΤΣΑ ΑΛΕΣΙΟ | 2001 | ΓΣ ΑΙΑΝΤΑΣ ΤΗΝΟΥ | 12.43 |
5. | ΜΕΜΑ ΜΑΡΚΕΛΟ | 2001 | ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ | 11.75 |
6. | ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΩΤΗΡΗΣ | 2002 | ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ | 11.51 |
7. | ΜΑΝΩΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ | 2000 | ΑΣ ΕΦΗΒΟΣ | 11.34 |
8. | ΝΟΣΤΡΑΚΗΣ ΑΓΗΣΙΛΑΟΣ | 2001 | ΠΑΜΜΗΛΙΑΚΟΣ ΑΣ | 10.57 |
9. | ΣΑΦΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ | 2001 | ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ | 10.47 |
10. | ΑΝΔΡΕΑΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ | 2001 | ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ | 10.41 |
11. | ΜΟΥΖΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | 2002 | ΕΥΔΑΜΟΣ ΚΩ | 10.34 |
12. | ΚΑΤΡΑΜΑΔΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ | 2001 | ΓΣΝ ΛΕΡΟΥ | 10.23 |
600ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β | ||||
1. | ΜΠΑΡΕΛΛΗ ΜΑΡΙΑ | 2004 | ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ Α.Σ. ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ | 1.50.79 |
2. | ΛΑΓΑΡΗ ΓΕΩΡΓΙΑ | 2004 | ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ Α.Σ. ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ | 1.50.94 |
3. | ΧΕΙΛΑ ΑΝΝΑ | 2004 | ΑΣ ΕΦΗΒΟΣ | 1.52.02 |
4. | ΚΟΥΡΚΟΥΤΗ ΚΑΛΟΤΙΝΑ | 2004 | ΕΝΩΣΗ ΚΑΖΩΝΗΣ-ΚΑΛΥΜΝΟΣ | 1.53.05 |
5. | ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΙΤΗ ΕΙΡΗΝΗ | 2005 | ΠΕΨΑΣ" Η ΡΙΒΑ" | 1.54.80 |
6. | ΣΚΟΥΦΑΛΟΥ ΜΑΡΙΑ | 2004 | Φ.Ο.ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ | 1.56.43 |
7. | ΛΙΒΑΝΙΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ | 2005 | ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ | 1.58.20 |
8. | ΕΛΕΥΘΕΡΟΓΛΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ | 2004 | ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΑΜΟΥ | 1.59.32 |
9. | ΚΟΛΩΝΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ | 2004 | Α.Ε. ΛΗΜΝΟΥ | 1.59.45 |
10. | ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΑΝΝΑ | 2004 | Α.Ε. ΛΗΜΝΟΥ | 2.00.86 |
11. | ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΕΥΜΟΡΦΙΑ | 2005 | ΠΕΨΑΣ" Η ΡΙΒΑ" | 2.02.37 |
12. | ΜΠΛΕΤΣΑ ΠΟΛΥΤΙΜΗ | 2004 | AO MYKONOY | 2.03.79 |
13. | ΤΣΟΡΤΑΝΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ | 2005 | ΑΝΔΡΙΑΚΟΣ ΟΦ | 2.04.01 |
14. | ΤΣΙΓΚΟΥ ΕΛΕΝΗ | 2005 | Φ.Ο.ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ | 2.06.39 |
15. | ΒΑΜΒΟΥΝΗ ΑΣΗΜΙΝΑ | 2004 | ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ | 2.06.48 |
16. | ΦΟΥΚΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ | 2005 | ΑΟ ΞΑΝΘΟΣ Ο ΠΑΤΜΙΟΣ | 2.08.46 |
17. | ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ | 2004 | ΑΣΠ ΜΗΛΟΥ Ο ΙΕΡΑΞ | 2.08.58 |
18. | ΤΟΛΙΟΥ ΑΜΑΛΙΑ | 2004 | ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΑΜΟΥ | 2.09.60 |
19. | ΑΜΠΕΛΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ | 2005 | ΑΣ ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ | 2.14.99 |
20. | ΚΟΥΚΑ ΝΙΚΟΛΕΤΑ | 2004 | AO MYKONOY | ΕΓΚΑΤ. |
400Μ.ΑΝΔΡΩΝ | ||||
1. | ΡΟΥΣΟΥΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ | 1994 | ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ | 53.55 |
2. | ΜΩΥΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ | 2000 | Α.Ε. ΛΗΜΝΟΥ | 54.66 |
3. | ΖΗΚΑΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ | 1997 | ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ | 54.76 |
4. | ΜΠΡΑΤΣΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ | 1999 | ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ | 56.06 |
5. | ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ | 1977 | ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ Α.Σ. ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ | 57.13 |
6. | ΨΟΥΧΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ | 1985 | Α.Ο. ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ ΚΑΛΛΟΝΗΣ | 57.14 |
7. | ΓΟΥΒΙΤΣΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ | 1999 | ΑΣ ΕΦΗΒΟΣ ΧΙΟΥ | 57.23 |
8. | ΚΩΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | 2002 | ΕΥΔΑΜΟΣ ΚΩ | 59.35 |
Με απόλυτη επιτυχία ολοκληρώθηκε το Σάββατο η πρώτη ημέρα των 29ων Αιγαιοπελαγίτικων Αγώνων Στίβου, που φέτος διεξάγονται στη Μύκονο, στο ανακαινισμένο Στάδιο του Κόρφου.
Σπουδαίες αθλήτριες του ελληνικού στίβου βρέθηκαν εκεί, τιμώντας με την παρουσία τους τη διοργάνωση, παρότι δεν αγωνίστηκαν, δίνοντας όμως την πρέπουσα σημασία σε μια διοργάνωση που έχει τη δική της ξεχωριστή διαδρομή μέσα στα χρόνια. Ανάμεσά τους, η πρωταθλήτρια του άλματος επί κοντώ Νικόλ Κυριακοπούλου (ΑΓΕΣ Κάμειρος), η πρωταθλήτρια των 200μ Μαρία Μπελιμπασάκη (Πανναξιακός), αλλά και η πρωταθλήτρια των μεγάλων αποστάσεων Ράνια Ρεμπουλη (ΑΓΕΣ Κάμειρος), συμμετείχαν στην τελετή έναρξης και βραβεύτηκαν από τον ΣΕΓΑΣ για τις επιτυχίες τους το 2016.
Φυσικά, τα δικά τους βραβεία πήραν οι πρωταθλητές και οι πρωταθλήτριες της Λέσβου, που τα πήγαν περίφημα μέσα στη χρονιά. Συγκεκριμένα, η Μαντώ Ανθούσα (ΑΕ Λέσβου Καλλονής), η Όλγα Φιάσκα (Αθλοκίνηση Μυτιλήνης), η Μιχαέλα Φιάσκα (Αθλοκίνηση Μυτιλήνης), ο Ευστράτιος Τζιμής (Αρισβαίος Καλλονής) και η Ελπίδα-Μαρία Σταμπουλή (Αρισβαίος Καλλονής), μαζί με τους προπονητές Γρηγόρη Κοντό (Αθλοκίνηση Μυτιλήνης) και Βαγγέλη Ζορμπά (Αρισβαίος Καλλονής).
Η πρώτη ημέρα των αγώνων συνοδεύτηκε με 9 μετάλλια για τους αθλητές και τις αθλήτριες των σωματείων της Λέσβου και της Λήμνου. Συγκεκριμένα, η Μαντώ Ανθούσα (ΑΕ Λέσβου Καλλονής) επιβεβαίωσε τον τίτλο του φαβορί στα 800μ γυναικών, κερδίζοντας το χρυσό με 2.32.15, σε μια κούρσα που η Μαρία Βέλλου (Αρισβαίος Καλλονής) ήταν στην 3η θέση με 2.51.60.
Ο Δημήτρης Μωυσής (ΑΕ Λήμνου) κέρδισε το ασημένιο μετάλλιο στα 400μ ανδρών με 54.66, η Μαρία Μπαρέλλη (Αθλοκίνηση Μυτιλήνης) κέρδισε τα 600μ παγκορασίδων με 1.50.70, με τη Γεωργία Λάγαρη να κατακτά το ασημένιο στην ίδια κούρσα, τερματίζοντας σε 1.50.94.
Διπλή επιτυχία είχαμε και στα 1.000μ παμπαίδων Α', εκεί όπου ο Μιχάλης Κολωνάς (ΑΕ Λήμνου) κέρδισε το χρυσό με 2.48.31 και ο Κωνσταντίνος Θεριουδάκης (Αθλοκίνηση Μυτιλήνης) ήταν στη 2η θέση με 2.50.71.
Επίσης, η Βάσω Μητσέλλη (Αθλοκίνηση Μυτιλήνης) κέρδισε με βολή στα 40,65μ το χρυσό μετάλλιο στον ακοντισμό κορασίδων, όπως και ο Νικήτας Ζαχάρωφ (ΑΕ Λέσβου Καλλονής), που ήταν 1ος στο μήκος παμπαίδων Β' με 5,23μ!
Πολλές συμμετοχές και καλά πλασαρίσματα, εκτός βάθρου, είχαν και οι υπόλοιποι αθλητές και αθλήτριες των σωματείων της Λέσβου και της Λήμνου. Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα της 1ης ημέρας των 29ων Αιγαιοπελαγίτικων Αγώνων Στίβου, από τη Μύκονο.