Κεραμιδά από ασήμι!

09/02/2019 - 21:18 Τελευταία τροποποίηση στις 09/02/2019 - 23:11

Συνηθίζει να μη στρέφει ιδιαίτερα την προσοχή της στον κλειστό στίβο, όμως αν αποφασίσει να κατέβει σε έναν αγώνα είναι βέβαιο πως θα παλέψει με όλες τις δυνάμεις της για το καλύτερο αποτέλεσμα. Ο λόγος για τη Γρηγορία Κεραμιδά από την Καλλονή, που κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στα 60μ των γυναικών στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κλειστού στίβου στο ΣΕΦ, αποδεικνύονας πως ήταν και παραμένει υπολογίσιμη δύναμη ακόμα και στις κούρσες της μιας ανάσας.

Αθλήτρια του ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας πλέον, η Κεραμιδά τερμάτισε τα 60μ σε 7.54 και μπορεί να πέρασε τη γραμμή στην 4η θέση, ωστόσο δύο από τις τρεις πρώτες αθλήτριες ήταν Κύπριες και συμμετείχαν εκτός συναγωνισμού. Την πρωτιά κέρδισε Ραφαηλία Σπανουδάκη (ΓΣ Ηλιούπολης) με 7.35 και το χάλκινο πήρε η Αλάνα Μπερν (ΓΣ Ηλιούπολης) με 7.63. Πολύ καλές εντυπώσεις άφησαν τόσο η Παρασκευή Ανδρέου (7.41) όσο και η Ολίβια Φωτοπούλου (7.50) από τη Μεγαλόνησο.

Να σημειωθεί ότι στο ίδιο αγώνισμα, συμμετείχε στην κατηγορία των ανδρών και ο αθλητής του Αλκαίου Μυτιλήνης Μάριος Δεμερτζής, τερματίζοντας στην 2η θέση της 13ης προκριματικής σειράς με χρόνο 7.85, καταλαμβάνοντας την 93η θέση μεταξύ 100 αθλητών.