Elia-thalassa

Επιτυχημένο το Διασυλλογικό «Πολυάθλων»

  • SportLesvos
  • Κατηγορία Στίβος

Με μεγάλη επιτυχία, η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Λέσβου διοργάνωσε το Διασυλλογικό Πρωτάθλημα «ΠΟΛΥΑΘΛΩΝ» των κατηγοριών ΠΠ/ΠΚΒ', στο Δημοτικό Στάδιο Μυτιλήνης, το Σάββατο 26 Μαρτίου.

Για τον όμιλο των Σωματείων της Λέσβου, συμμετείχαν 10 σωματεία με ικανοποιητικό αριθμό μικρών αθλητών, ενώ στον όμιλο των Σωματείων της Λήμνου, που έγινε στις την περασμένη εβδομάδα (19/3) στο Δημοτικό Στάδιο Μύρινας, συμμετείχε ένα σωματείο από το νησί.

ακολουθούν, τα αποτελέσματα των έξι πρώτων αθλητών και αθλητριών από τους δύο ομίλους, οι ομαδικές βαθμολογίες των σωματείων ανά κατηγορία και οι βαθμοί αξιολόγησης των σωματείων της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Λέσβου.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ
«ΠΟΛΥΑΘΛΩΝ» ΠΠ-ΠΚΒ΄
(ΟΜΙΛΟΣ ΛΕΣΒΟΥ)

Παμπαίδες  Β΄
1.    Θεριουδάκης Φανούριος    ΑΣ Αθλοκίνηση     37β.
2.    Ξυνός Παναγιώτης        ΑΠΣ Δρομέας    21β.
3.    Χασάπης Νικόλαος        ΑΟ Αρισβαίος    21β.
4.    Βουτηράκης Χαράλαμπος    ΓΑΣ Ολυμπιάς    21β.
5.    Κιούρκος Χαράλαμπος    ΑΠΣ ΄Ατλας        20β.
6.    Στυλιανίδης Παναγιώτης    ΑΠΣ ΄Ατλας        19β.

Ομαδική Βαθμολογία Σωματείων
1ος    ΑΟ Αρισβαίος Καλλονής             93 βαθμοί
2ος      ΓΑΣ Ολυμπιάς Μήθυμνας             79β.
3ος    ΑΠΣ ΄Ατλας Μυτιλήνης            78β.
4ος    ΑΠΣ Ολυμπιονίκης Λέσβου        46β.

Παγκορασίδες Β΄
1.    Χρόνη Θεοδώρα        ΑΠΣ Δρομέας    44β.
2.    Βουργουτζή Βασιλική    ΓΑΣ Ολυμπιάς    39β.
3.    Λαμάϊ Κλαούντι        ΑΣ Αθλοκίνηση    33β.
4.    Καμπανά ΄Ιλια        ΓΑΣ Ολυμπιάς    32β.
5.    Βασελί Αντέα            ΓΑΣ Ολυμπιάς    31β.
6.    Βιόλατζη Καλλιόπη        ΑΣ Αθλοκίνηση    30β.

Ομαδική Βαθμολογία Σωματείων
1ος    ΓΑΣ Ολυμπιάς Μήθυμνας            226β.
2ος    ΑΣ Αθλοκίνηση Μυτιλήνης            187β.
3ος    ΑΟ Αρισβαίος Καλλονής              89β.  

ΟΜΙΛΟΣ  ΛΗΜΝΟΥ
Παμπαίδες Β΄
1.    Ποργιάζης Στέφανος    ΑΕ Λήμνου         25β.
2.    Κωσταντάκης Δημήτριος    ΑΕ Λήμνου     20β.
3.    Τζάνερος Νικόλαος        ΑΕ Λήμνου        16β.
4.    Μάντζαρης Ελευθέριος    ΑΕ Λήμνου        9β.
5.    Μαγδάνης Ιωάννης        ΑΕ Λήμνου        8β.
6.    Μπουλωτής Παναγιώτης    ΑΕ Λήμνου      4β.

Ομαδική Βαθμολογία
1η         ΑΕ Λήμνος                82β.

Παγκορασίδες Β΄
1.    Τζάνερου Ειρήνη        ΑΕ Λήμνου        22β.
2.    Κλινάκη Ματίνα        ΑΕ Λήμνου        19β.
3.    Γκαλιούρη Χριστίνα        ΑΕ Λήμνου        18β.
4.    Φακιριάδη Αντωνία        ΑΕ Λήμνου       7β.
5.    Μπουλωτή Νικολέτα    ΑΕ Λήμνου        6β.
6.    Πατρωνία Μαρία        ΑΕ Λήμνου        1β.

Ομαδική Βαθμολογία
1η         ΑΕ Λήμνος                73β.

Βαθμοί Αξιολόγησης Σωματείων ΕΑΣ ΛΕΣΒΟΥ
ΓΑΣ Ολυμπιάς Μήθυμνας            10β.
ΑΟ Αρισβαίος Καλλονής            10β.
ΑΣ Αθλοκίνηση Μυτιλήνης            10β.
ΑΕ Λήμνου                    10β.
ΑΠΣ Ολυμπιονίκης Λέσβου        5β.
ΑΠΣ ΄Ατλας Μυτιλήνης            5β.
ΑΠΣ Παπάδου Γέρας            5β.
ΑΠΣ Δρομέας Λέσβου            5β.

Elia-thalassa

Βεβαιωθείτε ότι εισάγετε τις (*) απαιτούμενες πληροφορίες, όπου ενδείκνυται. Ο κώδικας HTML δεν επιτρέπεται.