Karekos728x90

Σπουδαίες επιδόσεις στη Χίο

  • SportLesvos
  • Κατηγορία Στίβος

Πραγματοποιήθηκε τη Παρασκευή (15/4), στο Δημοτικό Στάδιο της Χίου, το Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Στίβου στις κατηγορίες των παμπαίδων και των παγκορασίδων Α'. Στον όμιλο του Αιγαίου συμμετείχαν τα σωματεία που ανήκουν στη δύναμη των ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Χίου-Σάμου και Λέσβου.

Από το νησί μας, έλαβαν μέρος αθλητές και αθλήτριες των σωματείων: ΓΑΣ Ολυμπιάς Μηθύμνης, ΑΟ Αρισβαίος Καλλονής, ΑΣ Αθλοκίνηση Μυτιλήνης, ΓΣ Αρίων Μυτιλήνης, ενώ από τη Χίο και τη Σάμο συμμετείχαν: ΦΟ Βροντάδου, ΓΣ ΠΑγχιακός, ΑΣ Έφηβος, Ολυμπιάδα Χίου, ΠΑΣ Ίκαρος Ικαρίας, ΑΣ Αναγέννηση Σάμου και ΠΕΨΑΣ "Η ΡΙΒΑ".

Στους αγώνες σημειώθηκαν πολύ καλές επιδόσεις, από πλευράς αθλητών και αθλητριών σωματείων της Λέσβου, όπως της Αγγελικής Κιουλάφα (Αθλοκίνηση) στα 80μ με 10.4, της Ιωάννας Λιτσολάρι (Αρίων Μυτ.) στα 150μ με 19.1 αλλά και στο Άλμα εις Μήκος με 5,58μ, του Οϊσίν Κρεμέρ (Ολυμπιάς Μηθύμνης) στα 600μ με 1:31.0, του Αντώνη Τζίλα Σπυριδάκη (Αρίων Μυτ.) στα 5.000μ βάδην με 26:33.6, του Πέτρε Χατζίου (Αθλοκίνηση) στο Μήκος με άλμα 6,85μ και του ίδιου αθλητή στο Επί Κοντώ με άλμα στα 3,70μ.

Αναλυτικά, οι τρείς πρώτοι νικητές και νικήτριες, ανά αγώνισμα:

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α΄
80μ
1.ΚΙΟΥΛΑΦΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ  ΑΣ ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ    10.4
2.ΠΑΡΑΔΕΙΣΗ ΑΜΑΛΙΑ  Φ.Ο.ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ    10.8
3.ΚΡΕΑΤΣΟΥΛΑ ΑΛΕΞ.  Φ.Ο.ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ    11.0

150μ
1.ΛΙΤΣΟΛΑΡΙ ΙΩΑΝΝΑ ΓΣ ΑΡΙΩΝ            19.1
2.ΧΑΛΚΙΑ ΑΝΝΑ     ΠΑΓΧΙΑΚΟΣ ΓΣ        21.1
3.ΛΙΓΝΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ  ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ        21.8

1000μ
1.ΙΩΑΝΝΟΥ ΕΥΤΕΡΠΗ   ΠΑΓΧΙΑΚΟΣ        3:19.7
2.ΦΙΑΣΚΑ ΜΙΧΑΕΛΑ   ΓΣ ΑΡΙΩΝ            3:26.0
3.ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΜΥΡΤΩ   Φ.Ο.ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ    3:29.2

3000μ ΒΑΔΗΝ
1.ΣΤΑΥΡΙΝΟΥ ΙΩ-ΒΑΣΙΛ.  ΓΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΣ        18:57.4
2.ΒΟΥΡΓΟΥΤΖΗ ΒΑΣΙΛ.   ΓΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΣ        19:07.1
3.ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΡΑΦ.  ΑΟ ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ        19:20.1

4Χ80μ
1.ΚΟΥΜΕΝΤΗ Α.-ΜΙΧΑΛΑ Ε.
ΣΕΡΕΠΑ Ε.-ΠΑΡΑΔΕΙΣΗ Α.   Φ.Ο.ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ         45.0
2.ΜΑΘΙΟΥΔΗ Μ.-ΙΩΑΝΝΟΥ Ε.
ΜΠΑΞΕΒΑΝΗ Ε.-ΧΑΛΚΙΑ Α.      ΠΑΓΧΙΑΚΟΣ ΓΣ             47.2
3.ΣΤΑΥΡΙΝΟΥΔΑΚΗ Γ.-ΑΒΑΓΙΑΝΝΗ Α.
ΛΙΓΝΟΥ Κ.-ΣΤΑΥΡΙΝΟΥΔΑΚΗ Η.    ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ         48.6

ΜΗΚΟΣ
1.ΛΙΤΣΟΛΑΡΙ ΙΩΑΝΝΑ ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΜΥΤ        5,58μ
2.ΚΡΕΑΤΣΟΥΛΑ ΑΛΕΞ  Φ.Ο.ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ    4,72μ
3.ΖΗΣΗ ΕΛΕΝΗ    ΓΣ ΑΡΙΩΝ            4,67μ

ΥΨΟΣ
1.ΜΑΙΝΕΜΕΝΙΟΥ ΙΩΑΝΝΑ  ΑΟ ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ ΚΑΛ    1,35μ

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ
1.ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΥ ΜΑΡΙΑ   ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΧΙ    8,72μ
2.ΜΑΤΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ     ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ    7,83μ
3.ΠΛΑΚΩΤΑΡΗ ΜΑΡΙΑ   ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ Χ    7,68μ

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ
1.ΜΑΤΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ   ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Σ    30,35μ

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
1.  Φ.Ο.ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ              39 ΒΑΘΜΟΙ
2.  ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ          28
3.  ΠΑΓΧΙΑΚΟΣ ΓΣ              22
4.  ΓΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΜΗΘΥΜ          17
-.   ΑΣ ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΜΥΤ          17
6.  ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΑΜ            9
7.  ΑΟ ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ ΚΑΛ            6
8.  ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ                    5
9.  ΠΕΨΑΣ «Η ΡΙΒΑ»                4
10.ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΧΙΟΥ            1

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Α΄
80μ
1.ΧΑΤΖΗΚΩΝΣΤΑΝΤΗΣ ΔΗΜ.   ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Σ    9.6
2.ΜΠΕΝΕΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ     ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΧΙ    9.7
3.ΣΟΥΓΙΟΥΛΤΖΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ   ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΜΗΘ    9.9

150μ
1.ΜΟΥΤΣΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ      ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ    18.2
2.ΣΑΓΙΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ     ΠΑΓΧΙΑΚΟΣ ΓΣ        19.1
3.ΧΑΝΔΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ   Φ.Ο.ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ    20.1

600μ
1.ΚΡΕΜΕΡ ΟΪΣΙΝ       ΓΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΜΗΘ    1:31.0
2.ΜΕΛΕΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ    ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ Χ    1:50.4

1000μ
1.ΚΑΡΟΥΑΝΑΣ ΜΙΧΑΗΛ   ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ Χ    3:05.3
2.ΛΙΛΑ ΤΖΙΜΗ      ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ        3:09.1
3.ΚΟΝΙΑΡΗΣ ΙΑΣΩΝ    ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΑM    3:13.2

3000μ
1.ΓΙΑΚΑΛΗΣ ΓΑΒΡΙΗΛ Ν     ΓΣ ΑΡΙΩΝ          10:25.6
2.ΦΕΤΑ ΕΡΓΚΕΤ    ΓΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΣ      10:35.7

5000μ ΒΑΔΗΝ
1.ΣΠΥΡΙΔΑΚΗΣ-ΤΖΙΛΑΣ Α.    ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΜΥΤ     26:33.6

4Χ300μ
1.ΣΟΥΓΙΟΥΛΤΖΗΣ Α.-ΜΑΡΚΙΔΗΣ Α.
ΦΕΤΑ Ε. -ΚΡΕΜΕΡ Ο.  ΓΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΣ     2:56.1

ΜΗΚΟΣ
1.ΧΑΤΖΙΟΥ ΠΕΤΡΕ   ΑΣ ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ    6,85μ
2.ΚΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΧΡΗΣΤ   ΑΣ ΕΦΗΒΟΣ        6,35μ
3.ΓΙΑΚΑΛΗΣ ΓΑΒΡΙΗΛ-ΝΙΚ   ΓΣ ΑΡΙΩΝ            5,28μ

ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ
1.ΧΑΤΖΙΟΥ ΠΕΤΡΕ    ΑΣ ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ    3,70μ

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ
1.ΣΙΜΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ     ΑΣ ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ    12,12μ
2.ΤΕΚΕΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ    ΓΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΣ        10,35μ
3.ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΧΡΗΣΤ.   ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ Χ    10,33μ

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ
1.ΜΟΥΤΣΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ    ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΗ Σ    43,90μ
2.ΧΑΝΔΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  Φ.Ο.ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ    28,80μ

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ
1.ΣΙΜΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ   ΑΣ ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ    41,09μ
2.ΤΕΚΕΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ  ΓΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΣ        34,98μ
3.ΤΖΙΜΑΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ  ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ Χ    20,26μ

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α΄
1.ΑΣ ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ 23
2.ΓΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΜΗΘΗΜΝΑΣ 20
3.ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΑΜΟΥ 17
-. ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ 17
5.ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΧΙΟΥ 10
6.ΑΣ ΕΦΗΒΟΣ ΧΙΟΥ 7
7.ΑΟ ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ ΚΑΛΛΟΝΗΣ 3
8.ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ 2
9.Φ.Ο.ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ 1
-.ΠΑΓΧΙΑΚΟΣ ΓΣ 1

Karekos728x90

Βεβαιωθείτε ότι εισάγετε τις (*) απαιτούμενες πληροφορίες, όπου ενδείκνυται. Ο κώδικας HTML δεν επιτρέπεται.