Karekos728x90

Αποτελέσματα διασυλλογικού ΠΠ-ΠΚ Β'

  • SportLesvos
  • Κατηγορία Στίβος

Το Δημοτικό Στάδιο Μυτιλήνης φιλοξένησε το Σάββατο τη  Β' Φάση του Διασυλλογικού Πρωταθλήματος ατομικών αγωνισμάτων στις κατηγορίες παμπαίδων και παγκορασίδων Β', που διοργάνωσε η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Λέσβου για τα σωματεία της Λέσβου. Στους αγώνες έλαβαν μέρος αθλητές και αθλήτριες, γεννηθέντες το 1997 και το 1998. Με τη λήξη των αγώνων η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Λέσβου απένειμε  αναμνηστικά διπλώματα και μετάλλια στους  έξι πρώτους νικητές κάθε αγωνίσματος.

Το "SportLesvos" παρουσιάζει όλα τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία των σωματείων:

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β΄

6Ομ:
1.    Μακρής Αντώνης        97        ΕΠΑΣ Ταξ/ρχών     8.0
2.    Στυλιανός Στυλιανού        97        ΑΟ Αρισβαίος        8.4
3.    Βέντος Μιχαήλ            97        ΕΠΑΣ Ταξ/ρχών        9.0
4.    Καραφωτιάς Χρήστος    97        Γ.Σ  Αρίων            9.1
5.    Χριατοδούλου Δημ.        97        Γ.Σ. Αρίων            9.7
6.    Χρυσάφης Παναγιώτης    98        ΑΠΣ Ολυμπιονίκης    10.1
7.    Δεμερτζής Μάριος        98        ΓΣ Αλκαίος        10.2

150μ:
1.    Δελημαρίνος Παναγιώτης    98        Αθλοκίνηση Α.Σ        25.4

60μ. Εμπόδια:
1.Μαρκίδης Αλέξανδρος        97        ΓΑΣ Ολυμπιάς        12.1
2.Μπούσι ΄Αντζελο             98        Αθλοκίνηση Α.Σ.    13.7

1.000μ:
1.    Φέτα Εργέτ            97        ΓΑΣ Ολυμπιάς        3.43.6
2.    Λαδάς Γεώργιος        97        ΓΑΣ Ολυμπιάς        3.44.9
3.    Βουγλάνης Κων/νος        98        ΑΠΣ Ολυμπιονίκης    3.56.4
4.    Γιαννάκης Ιωάννης        97        ΑΠΣ ΄Ατλας        5.00.0
5    Βέσιτς-Νέσκοβιτς Θεοδ.    98        ΑΠΣ ΄Ατλας        5.10.0

2.000μ. Βάδην :    
1.    Καλλιπολίτης Θεοφ.        98        ΓΑΣ Ολυμπιάς        16.08.5

΄Υψος:
1.    Χιωτέλλης Βύρων        97        Αθλοκίνηση Α.Σ.    1.45

Μήκος:
1.    Θεριουδάκης Φανουρ.    98        Αθλοκίνηση Α.Σ.    3.85
2.    Κλέλλης Θεμιστοκλής    97        ΑΟ Αρισβαίος        3.75
3.    Ανθούσας Ηλίας        98        ΑΟ Αρισβαίος        3.38

Σφαιροβολία:
1.    Τεκές Απόστολος        97        ΓΑΣ Ολυμπιάς        9.87
2.    Χαλικιώτης Ευστράτιος    97        ΓΑΣ Ολυμπιάς        9.61
3.    Κεληγιάννης Ευστράτιος    98        ΑΠΣ Ολυμπιονίκης    5.60
4.    Μπάγιας Ταξιάρχης        97        ΑΠΣ ΄Ατλας        4.58

Μπαλάκι:
1.    Λάσκαρης Μάριος        97        ΓΑΣ Ολυμπιάς        50.51
2.    Δαμιανάκης Εμμανουήλ    97        ΑΠΣ ΄Ατλας        46.64
3.    Καραμανώλης Αλεξ.        98        ΕΠΑΣ Ταξιαρχών    45.51
4.    Μπέτι Γαβριήλ            97        ΓΣ Αρίων            45.18
5.    Κωσταράς Βασίλης        97        ΕΠΑΣ Ταξιαρχών    37.07
6.    Σφαγμένος Μιχαήλ        98        ΕΠΑΣ Ταξιαρχών    34.00
7.    Χαζίζι Αλεξ.            98        ΑΟ Αρισβαίος        32.58
8.    Σπυριδάκης-Τζίλας Στ.    98        ΓΣ Αρίων            32.32
9.    Καλδέλλης Μάριος        98        ΕΠΑΣ Ταξιαρχών    31.12
10.Αντωνέλλης Γεώργιος    97        ΕΠΑΣ Ταξιαρχών    28.42
11,Κορδούτης Ραφαήλ        98        ΕΠΑΣ Ταξιαρχών    26.62
12.Γκριζιώτης Ιωάννης        98        ΑΠΣ ΄Ατλας        14.71
13.Καραολάνης Χρήστος    97        ΕΠΑΣ Ταξιαρχών    14.52


ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β΄
60μ:
1.    Λογγίου Μαρία            98        ΓΑΣ Ολυμπιάς        9.6
2.    Διαλεκτού Μαρκέλλα        97        ΑΟ Αρισβαίος        9.9
3.    Κεραμιδά Γεωργία        98        ΑΟ Αρισβαίος        10.1
4.    Τατάκη Αναστασία        98        ΑΠΣ Ολυμπιονίκης    10.6
5.    Λαμπόγλου Γιασεμή        98        ΑΠΣ ΄Ατλας        12.7
--. Τηνιακού Μαρία            98        ΑΠΣ Ολυμπιονίκης    Άκυρη

150μ:
1.    Αξιομακάρου Ευστρατία    97        ΓΣ Αρίων            22.6
2.    Βαζλά Μυρσίνη            97        ΑΠΣ Δρομέας        24.4

60μ. Εμπόδια:
1.    Ρουχωτά Μιλένα-Ευτυχία  97        ΓΑΣ Ολυμπιάς        12.1

1.000μ:
1.    Ντερβίσι Ντενάλντα        97        Αθλοκίνηση Α.Σ.    3.48.0
2.  Σταυρινού Ιώ-Βασιλική    98        ΓΑΣ Ολυμπιάς        4.13.8

2.000μ. Βάδην:
1.    Χατζινικολάου Ελένη        98        Αθλοκίνηση Α.Σ.    14.05.8
2. Βουργουτζή Βαιλική        98        ΓΑΣ Ολυμπιάς        14.53.7

Μήκος:
1.    Ελευθερίου Σταυρούλα    97        ΑΠΣ Δρομέας        3.76
2.    Φιάσκα Ευστρατία        98        ΓΣ Αρίων            3.64
3.    Αναστασίου Ευαγγελία    97        ΑΟ Αρισβαίος        3.60
4.    Χιώτη Βασιλική            97        ΓΣ Αρίων            3.55
--. Κλειδαρά Αγγελική        97        ΑΟ Αρισβαίος        ΄Ακυρη

Ύψος:
1.    Καλογνωμά Χριστίνα        98        Αθλοκίνηση ΑΣ        1.30
2.    Μαινεμενιού Ιωάννα        97        ΑΟ Αρισβαίος        1.25
2. Λέκα Βικτώρια            97        Αθλοκίνηση Α.Σ.    1.25
4. Γαβριελάτου Εμμανουέλα    98        ΓΣ Αρίων            1.20

Σφαιροβολία:
1.    Χατζίου Αλεξάνδρα        97        ΓΣ Αρίων            8.03
2.    Κώστογλου Δήμητρα        97        ΓΑΣ Ολυμπιάς        6.70

Μπαλάκι:
1.    Καραγιάννη Μαρία        97         ΑΠΣ Ολυμπιονίκης    34.01
2.    Βόμβα Μαριάνθη        97        ΕΠΑΣ Ταξιαρχών    32.56
3.    Μακρή Χρύσα            97        ΕΠΑΣ Ταξιαρχών    21.94
4.    Μόλβαλη Χρυσάνθη        97        ΑΟ Αρισβαίος        18.75
5.    Ταμβακέρα Ταξιαρχούλα    98        ΑΠΣ Ολυμπιονίκης    18.25


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ

1. ΓΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΜΗΘΥΜΝΑΣ        10  
2. ΑΟ ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ ΚΑΛΛΟΝΗΣ          10  
3. ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ                  5      
4. ΑΣ ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ       5  
5. ΑΠΣ ΑΤΛΑΣ                                5  
6. ΑΠΣ ΔΡΟΜΕΑΣ ΛΕΣΒΟΥ                0
7. ΕΠΑΣ ΤΑΞΙΑΡΧΩΝ                        0
8. ΑΠΣ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ                    0
9. ΓΣ ΑΛΚΑΙΟΣ                                0

Elia-thalassa

Βεβαιωθείτε ότι εισάγετε τις (*) απαιτούμενες πληροφορίες, όπου ενδείκνυται. Ο κώδικας HTML δεν επιτρέπεται.