Ήττα στη Δραπετσώνα για ΑΟΜ

12/02/2017 - 16:11

Παρά τις ελλείψεις του, αφού ταξίδεψε με μόλις επτά παίκτες, ο ΑΟ Μυτιλήνης πάλεψε για ένα θετικό αποτέλεσμα κόντρα στη Δραπετσώνα, αλλά δεν απέφυγε την ήττα με 3-1 σετ.

Η ομάδα του Σωκράτη Γιακουμή ξέμεινε από δυνάμεις μετά το δεύτερο νικηφόρο σετ και μοιραία υποτάχθηκε στην ανωτερότητα των γηπεδούχων, που είχαν περισσότερες λύσεις και έφτασαν στη νίκη.

Το πρώτο σετ κατέληξε στη Δραπετσώνα με 25-17, ο ΑΟΜ ισοφάρισε σε 1-1 νικώντας το δεύτερο με 20-25, ενώ τα υπόλοιπα δύο σετ κρίθηκαν πιο εύκολα υπέρ της ομάδας του Πειραιά με 25-15 και 25-17.

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Δ. Χατζημιχάλης): Τζανετουλάκος, Ανδρόπουλος, Παπαδέας, Μπουλγάρου, Καρανικολάου, Κλώνος, Πεφάνης, Αντωνιάδης (λ), Μάμαλης, Μελλές, Παυλίδης, Μαρμαρινός

ΑΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ (Σ. Γιακουμής): Περτσελής, Παπασταύρου, Κατσακούλης, Ζιάκκας, Αγγέλου, Κονταρής, Τσάτσος (λ)