Νίκησε ξανά και παρέμεινε ζωντανή στην μάχη των play offs

12/12/2021 - 14:04 Τελευταία τροποποίηση στις 12/12/2021 - 14:45

Μεγάλη νίκη πέτυχε η Άθληση απέναντι στην ομάδα του Αράτου Κιάτου με 3-1 σετ.

Παρόλο που η ομάδα του Σωκράτη Γιακουμή βρέθηκε πίσω στο σκορ αφού έχασε το πρώτο σετ, πέρασε στην αντεπίθεση κερδίζοντας το δεύτερο σετ δύσκολα, ενώ κατέκτησε πιο εύκολα τα δύο επόμενα.

Η νίκη αυτή κράτησε ζωντανή στο κυνήγι των δυο πρώτων θέσεων την ομάδα της Λέσβου και αυτό θα κριθεί σε μεγάλο ποσοστό στο Σαββατιάτικο παιχνίδι με την Ολυμπιάδα στην Πάτρα.

Η άθληση έπαιξε καλό βόλεϊ κατά διαστήματα αλλά δεν έλειψαν ξανα και τα κενα διαστήματα που δημιούργησαν προβλήματα.

Με δήλωση του στο "SL"  ο Σωκράτης Γιακουμής αναφέρει:

"Θέλω να δώσω πολλά συγχαρητήρια στους αθλητές μου για την δεύτερη συνεχόμενη νίκη μας και τριτη συνολικά στα 5 ματς που έχουμε δώσει μέχρι τώρα. Αυτό το αποτέλεσμα μας κρατάει μέσα και με πολλές πιθανότητες την είσοδο μας στα πλέι οφ.

Μια νίκη ουσίας και αποτελεσματικότητας με έναν πολύ δυνατό αντίπαλο που θεωρώ ότι η βαθμολογία του τον αδικεί. Παίξαμε ωραίο βόλεϊ αλλά έχουμε πολλά περιθώρια βελτίωσης. Κρατάμε τη νίκη και βλέπουμε τον επόμενο παιχνίδι με αντίπαλο την Ολυμπιάδα στη Πάτρα. Να είμαστε υγιής και τα κάλυτερα θα έρθουν."

Στο δεύτερο παιχνίδι του ομίλου ο Κόροιβος νίκησε επίσης  με 3-1 σετ την Πετρούπολη.