Elia-thalassa

Άθληση: Πρεμιέρα στη Μυτιλήνη με την Ολυμπιάδα Πατρών

Πραγματοποιήθηκαν οι κληρώσεις στα γραφεία της Ε.Ο.ΠΕ. των πρωταθλημάτων της Α2 ανδρών και γυναικών για την αγωνιστική περίοδο 2022-23. 

Η Άθληση τοποθετήθηκε στην Α Ζώνη και την πρώτη αγωνιστική θα υποδεχθεί στο Κλειστό της Νεάπολης την Ολυμπιάδα Πατρών. Η πρεμιέρα έχει οριστεί το Σάββατο 29 Οκτωβρίου. Αναλυτικά το πρόγραμμα της Α' Ζώνης της Α2 ανδρών όπως προέκυψε από τη κλήρωση:

Α2 ΑΝΔΡΩΝ - Α' ΖΩΝΗ

1η αγωνιστική (29/10/2022) - 12η αγωνιστική (28/1/2023)

Αρμενική Πειραιώς-ΑΣΠ Γλυφάδας 
ΓΕ Ηρακλείου-ΓΣ Κερατέας
ΑΟ Ιωνικός-ΣΦΠ Χανιά Βόλεϊ
ΓΣ Πετρούπολης-ΓΣ Πανιώνιος
ΑΘΛΗΣΗ Μυτιλήνης-ΑΕΠ Ολυμπιάς
ΑΣ Κόροιβος-ΣΦΑΜ Φοίβος

2η αγωνιστική (5/11/2022) - 13η αγωνιστική (4/2/2023)

ΑΣ Κόροιβος-Αρμενική Πειραιώς
ΑΣΠ Γλυφάδας-ΓΕ Ηρακλείου
ΓΣ Κερατέας-ΑΟ Ιωνικός
ΣΦΠ Χανιά Βόλεϊ-ΓΣ Πετρούπολης
ΓΣ Πανιώνιος-ΑΘΛΗΣΗ Μυτιλήνης
ΣΦΑΜ Φοίβος-ΑΕΠ Ολυμπιάς

3η αγωνιστική (12/11/2022) - 14η αγωνιστική (11/2/2023)

ΓΕ Ηρακλείου-ΑΣ Κόροιβος
ΑΟ Ιωνικός-ΑΣΠ Γλυφάδας
ΓΣ Πετρούπολης-ΓΣ Κερατέας
ΑΘΛΗΣΗ Μυτιλήνης-ΣΦΠ Χανιά Βόλεϊ
ΑΕΠ Ολυμπιάς-ΓΣ Πανιώνιος
Αρμενική Πειραιώς-ΣΦΑΜ Φοίβος

4η αγωνιστική (19/11/2022) - 15η αγωνιστική (18/2/2023)

ΑΣ Κόροιβος-ΑΟ Ιωνικός
Αρμενική Πειραιώς-ΓΕ Ηρακλείου
ΑΣΠ Γλυφάδας-ΓΣ Πετρούπολης
ΓΣ Κερατέας-ΑΘΛΗΣΗ Μυτιλήνης
ΣΦΠ Χανιά Βόλεϊ-ΑΕΠ Ολυμπιάς
ΣΦΑΜ Φοίβος-ΓΣ Πανιώνιος

5η αγωνιστική (26/11/2022) - 16η αγωνιστική (25/2/2023)

ΓΣ Πετρούπολης-ΑΣ Κόροιβος
ΑΟ Ιωνικός-Αρμενική Πειραιώς
ΑΘΛΗΣΗ Μυτιλήνης-ΑΣΠ Γλυφάδας
ΑΕΠ Ολυμπιάς-ΓΣ Κερατέας
ΓΣ Πανιώνιος-ΣΦΠ Χανιά Βόλεϊ
ΓΕ Ηρακλείου-ΣΦΑΜ Φοίβος

6η αγωνιστική (3/12/2022) - 17η αγωνιστική (4/3/2023)

ΑΣ Κόροιβος-ΑΘΛΗΣΗ Μυτιλήνης
Αρμενική Πειραιώς-ΓΣ Πετρούπολης
ΓΕ Ηρακλείου-ΑΟ Ιωνικός
ΑΣΠ Γλυφάδας-ΑΕΠ Ολυμπιάς
ΓΣ Κερατέας-ΓΣ Πανιώνιος
ΣΦΑΜ Φοίβος-ΣΦΠ Χανιά Βόλεϊ

7η αγωνιστική (10/12/2022) - 18η αγωνιστική (11/3/2023)

ΑΕΠ Ολυμπιάς-ΑΣ Κόροιβος
ΑΘΛΗΣΗ Μυτιλήνης-Αρμενική Πειραιώς
ΓΣ Πετρούπολης-ΓΕ Ηρακλείου
ΓΣ Πανιώνιος-ΑΣΠ Γλυφάδας
ΣΦΠ Χανιά Βόλεϊ-ΓΣ Κερατέας
ΑΟ Ιωνικός-ΣΦΑΜ Φοίβος

8η αγωνιστική (17/12/2022) - 19η αγωνιστική (25/3/2023)

ΑΣ Κόροιβος-ΓΣ Πανιώνιος
Αρμενική Πειραιώς-ΑΕΠ Ολυμπιάς
ΓΕ Ηρακλείου-ΑΘΛΗΣΗ Μυτιλήνης
ΑΟ Ιωνικός-ΓΣ Πετρούπολης
ΑΣΠ Γλυφάδας-ΣΦΠ Χανιά Βόλεϊ
ΣΦΑΜ Φοίβος-ΓΣ Κερατέας

9η αγωνιστική (7/1/2023) - 20η αγωνιστική (1/4/2023)

ΣΦΠ Χανιά Βόλεϊ-ΑΣ Κόροιβος
ΓΣ Πανιώνιος-Αρμενική Πειραιώς
ΑΕΠ Ολυμπιάς-ΓΕ Ηρακλείου
ΑΘΛΗΣΗ Μυτιλήνης-ΑΟ Ιωνικός
ΓΣ Κερατέας-ΑΣΠ Γλυφάδας
ΓΣ Πετρούπολης-ΣΦΑΜ Φοίβος

10η αγωνιστική (14/1/2023) - 21η αγωνιστική (8/4/2023)

ΑΣ Κόροιβος-ΓΣ Κερατέας
Αρμενική Πειραιώς-ΣΦΠ Χανιά Βόλεϊ
ΓΕ Ηρακλείου-ΓΣ Πανιώνιος
ΑΟ Ιωνικός-ΑΕΠ Ολυμπιάς
ΓΣ Πετρούπολης-ΑΘΛΗΣΗ Μυτιλήνης
ΣΦΑΜ Φοίβος-ΑΣΠ Γλυφάδας

11η αγωνιστική (21/1/2023) - 22η αγωνιστική (22/4/2023)

ΑΣΠ Γλυφάδας-ΑΣ Κόροιβος
ΓΣ Κερατέας-Αρμενική Πειραιώς
ΣΦΠ Χανιά Βόλεϊ-ΓΕ Ηρακλείου
ΓΣ Πανιώνιος-ΑΟ Ιωνικός
ΑΕΠ Ολυμπιάς-ΓΣ Πετρούπολης
ΑΘΛΗΣΗ Μυτιλήνης-ΣΦΑΜ Φοίβος
Elia-thalassa

Βεβαιωθείτε ότι εισάγετε τις (*) απαιτούμενες πληροφορίες, όπου ενδείκνυται. Ο κώδικας HTML δεν επιτρέπεται.