Επιστροφή στις νίκες για την Άθληση

27/11/2022 - 11:32 Τελευταία τροποποίηση στις 27/11/2022 - 11:48

Με 3-1 σετ η Άθληση επέστρεψε στις νίκες κόντρα στην ομάδα της Γλυφάδας που παραμένει χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα.

Χθες Σάββατο 26/11 στο Κλειστό Γυμναστήριο της Νεάπολης, το σύνολο του Σωκράτη Γιακουμή έκαμψε την αντίσταση της μαχητικής Γλυφάδας και πήρε σπουδαία νίκη για τη συνέχεια.

Τα δύο πρώτα σετ εξελίχθηκαν σε ντέρμπι και παρότι η ομάδα της Μυτιλήνης δέχθηκε εύκολους πόντους και βρέθηκε πίσω στο σκορ, κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να τα κατακτήσει, το πρώτο με 25-23 και το δεύτερο 29-27.

Το τρίτο σετ πήγε στην φιλοξενούμενη ομάδα με 22-25, ενώ στο τέταρτο και πιο κρίσιμο σετ οι γηπεδούχοι πάτησαν γκάζι, δεν άφησαν κανένα περιθώριο στον αντίπαλο τους και έφτασαν εύκολα στη νίκη με 25-16.