"Γλυκιά" ήττα για την Άθληση και πρόκριση στα play offs

23/04/2023 - 12:33 Τελευταία τροποποίηση στις 23/04/2023 - 14:14

Ο μεγάλος στόχος για την Άθληση επετεύχθη παρά την ήττα 3-2 σετ στο ται μπρέικ από τον Φοίβο Μελισσίων την τελευταία αγωνιστική και πλέον στρέφει την προσοχή της για τους αγώνες των play offs απέναντι στον πρωτοπόρο Πανιώνιο.

Την 22η και τελευταία αγωνιστική του κανονικού πρωταθλήματος της Α Ζώνης Α2 ανδρών, η Άθληση χρειαζόταν μόλις έναν βαθμό για να κλειδώσει και μαθηματικά την παρουσία της για πρώτη φορά στα play offs και να διεκδικήσει την άνοδο.

Η Άθληση πήρε τον πόντο, μετά το αποτέλεσμα με 3-2 σετ, όμως και με διαφορετικό σκορ πάλι θα έπαιρνε το εισιτήριο για την τετράδα, αφού η Αρμενική νίκησε επίσης 3-2 σετ την Κερατέα και σε ισοβαθμία η ομάδα της Λέσβου έχει καλύτερο συντελεστή.

Το σύνολο του Σωκράτη Γιακουμή θέλει να κάνει το μεγάλο βήμα απέναντι στον πανίσχυρη ομάδα του Πανιώνιου που έχει και το πλεονέκτημα έδρας. Η πρόκριση για τους τελικούς κρίνεται στις δύο νίκες. Το δεύτερο ζευγάρι είναι Κερατέα-Ολυμπιάς.