Ήττήθηκε στα Χανιά ο ΓΑΣ Λέσβου

27/11/2011 - 22:42 Τελευταία τροποποίηση στις 27/11/2011 - 23:02

Ήττα με κάτω τα χέρια γνώρισε ο ΓΑΣ Λέσβου απέναντι στα Χανιά, στην 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β' Εθνικής των ανδρών στο βόλεϊ.

Η ομάδα του Σωκράτη Γιακουμή ήταν εκτός κλίματος στο πρώτο σετ και μοιραία τα Χανιά το κέρδισαν πολύ εύκολα με 25-9. Στη συνέχεια ο ΓΑΣ Λέσβου βελτιώθηκε, πάλεψε όσο μπορούσε στο δεύτερο σετ, όμως λύγισε με 25-22 και έτσι το ματς έγειρε προς την πλευρά των γηπεδούχων. Το τρίτο σετ ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα, αφού οι Χανιώτες είχαν και το ψυχολογικό πλεονέκτημα, ολοκληρώνοντας τη νίκη τους με 3-0 σετ (25-17).

Μετά και από τα υπόλοιπα αποτελέσματα στον 1ο όμιλο, ο ΑΣ Λέσβου βρίσκεται στην 7η θέση ανάμεσα σε 9 ομάδες και χρειάζεται νίκη την ερχόμενη εβδομάδα για να αναρριχηθεί ψηλότερα στη βαθμολογία.