Έχασε ο ΓΑΣ από τον πρωτοπόρο Εθνικό

04/02/2012 - 21:45 Τελευταία τροποποίηση στις 04/02/2012 - 22:15

Ο ΓΑΣ Λέσβου λύγισε από τις πολλές απουσίες και ηττήθηκε με 0-3 σετ από τον έμπειρο Εθνικό, στο ματς της 10ης Αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β' Εθνικής των ανδρών.

Οι παίκτες του Σωκράτη Γιακουμή δεν μπόρεσαν να σταθούν ανταγωνιστικά απέναντι σε ένα τόσο δυνατό αντίπαλο, πάλεψαν και τα τρία σετ, όμως ο Εθνικός είχε τις λύσεις και πήρε μια καθαρή νίκη μέσα στο Κλειστό της Νεάπολης.

Οι φιλοξενούμενοι κατέκτησαν το πρώτο σετ με 19-25 και, πιάνοντας ανάλογη απόδοση και στο δεύτερο σετ, προηγήθηκαν με 0-2 (19-25). Ο ΓΑΣ Λέσβου προσπάθησε να μπει ξανά στο ματς, κερδίζοντας το τρίτο σετ, όμως ο Εθνικός το κέρδισε στις λεπτομέρειες (22-25) και πανηγύρισε τη μεγάλη νίκη μέσα στη Μυτιλήνη, που τον έφερε στην κορυφή της βαθμολογίας.

Οι πρωταθλητές Λέσβου βρίσκονται πλέονσ την προτελευταία θέση της βαθμολογίας και θα χρειαστεί να κάνουν την υπέρβαση στη συνέχεια του πρωταθλήματος για να αποφύγουν τον υποβιβασμό.