Ανώτερα τα Χανιά του ΓΑΣ Λέσβου

19/02/2012 - 11:17 Τελευταία τροποποίηση στις 19/02/2012 - 11:29

Οι πολλές αλλαγές στο έμψυχο δυναμικό του ΓΑΣ Λέσβου, μετά την αποχώρηση των παικτών που ήρθαν το καλοκαίρι με μεταγραφή, διαφοροποίησαν κατά πολύ τη δυναμική της ομάδας της Μυτιλήνης, που μετρά πλέον συνεχόμενες ήττες στο πρωτάθλημα της Β' Εθνικής και χθες στο Κλειστό της Νεάπολης, δεν απέφυγε ακόμα μία από τον ΣΦΠ Χανίων με 0-3 σετ.

Ο Σωκράτης Γιακουμής έδωσε ευκαιρίες σε νέα παιδιά, όμως ο ΓΑΣ Λέσβου δεν μπόρεσε να φανεί ανταγωνιστικός απέναντι στους Κρητικούς, που κέρδισαν το ματς με χαρακτηριστική άνεση και ευκολία.

Τα Χανιά πήραν το πρώτο σετ με 16-25, βάζοντας τις βάσεις για μια καθαρή νίκη. Ο ΓΑΣ Λέσβου δεν είχε απαντήσεις και το σκορ έγινε 0-2 (15-25), ενώ στο τρίτο και τελευταίο σετ οι Μυτιληνιοί παρέδωσαν τα όπλα και το ταμπλό έγραψε 12-25, χαρίζοντας μια δίκαιη νίκη στους φιλοξενούμενους με 0-3 σετ.