Καθιερωμένη ήττα για ΓΑΣ Λέσβου

26/03/2012 - 15:42 Τελευταία τροποποίηση στις 26/03/2012 - 16:02

Ο ΓΑΣ Λέσβου ολοκλήρωσε με ήττα τις εντός έδρας υποχρεώσεις του για το πρωτάθλημα της Β' εθνικής των ανδρών, με τη ΓΕ Ηρακλείου να επικρατεί 0-3 σετ στο Κλειστό της Νεάπολης.

Η αναμέτρηση κρίθηκε στις λεπτομέρειες και οι πρωταθλητές Λέσβου πάλεψαν και τα τρία σετ, όμως δεν κατάφεραν να πάρουν τους κρίσιμους πόντους και να γύρουν την πλάστιγγα υπέρ τους. Οι φιλοξενούμενοι πήραν το πρώτο σετ με 20-25 (0-1), έφτασαν στο ίδιο σκορ και στο δεύτερο σετ (0-2), παίρνοντας τελικά και τη νίκη με το 21-25 στο τρίτο σετ (0-3).

Στα υπόλοιπα ματς του 1ου ομίλου, η AEK πέρασε σα σίφουνας και από το γήπεδο του Μίλωνα νικώντας τον Πανιώνιο και ουσιαστικά, δύο στροφές πριν από το τέλος, πανηγύρισε πρόωρα την κατάκτηση του τίτλου. Κι αυτό γιατί στον Πειραιά, ο Εθνικός έπειτα από ένα επεισοδιακό παιχνίδι ηττήθηκε από την Αργυρούπολη με 1-3 σετ και πλέον δεν προλαβαίνει να καλύψει τη διαφορά στο βαθμολογικό πίνακα.

Ο Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας τέλος, πήρε τη νίκη απέναντι στον Απόλλωνα με 3-2 σετ.