Electronet_Prodromou_728x90px

Αγώνες σε όλες τις ηλικίες

Στα γήπεδα του βόλεϊ επέστρεψαν οι ομάδες της Λέσβου σε όλες τις κατηγορίες, αφού υπήρξε το σαββατοκύριακο αγωνιστική δράση στα πρωταθλήματα γυναικών, κορασίδων, παγκορασίδων Α' και Β'.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα ανά ημέρα και οι βαθμολογίες: 

Σάββατο (6/1) - ΕΠΑΛ

Κατηγορία ΠΚΑ'
15:30 ΓΠΣ Ερμής 1 -ΑΣ Άθληση 2 4-3 (13-15, 12-15, 12-15, 20-18, 15-13, 15-3, 11-9)
17:00 ΑΠΣ Αναγέννηση - ΓΠΣ Ερμής 2 4-0 (15-5, 15-6, 15-5, 15-11)
18:30 ΓΑΣ Λέσβου - ΓΦΠΣ Αιγεύς 4-0 (15-6, 15-6, 15-6, 15-4)
20:00 ΑΣ Παγγεραγωτικός - ΑΣ Άθληση 1 4-0 (15-5, 15-5, 15-7, 15-5)

Κυριακή (7/1) - Κλειστό Γυμναστήριο Νεάπολης

Κατηγορία ΠΚΒ'
10:00 ΓΑΣ Λέσβου - ΑΣ Παγγεραγωτικός 3-0 (15-3, 15-6, 15-10)
11:00 ΓΠΣ Ερμής 2 - ΑΣ Άθληση 3-1 (15-8, 15-8, 10-15, 15-11)
12:00 ΓΠΣ Ερμής 3 - ΓΠΣ Ερμής 1 0-3 (9-15, 8-15, 11-15)
13:00 ΑΠΣ Γέρα 1 - ΑΠΣ Γέρα 2 0-3 (12-15, 9-15, 11-15)

Κατηγορία Γυναικών
18:00 ΑΣ Παγγεραγωτικός - ΓΦΠΣ Αιγεύς 3-0 (25-18, 25-12, 25-9)

Κατηγορία Κορασίδων
19:30 ΓΠΣ Ερμής - ΓΑΣ Λέσβου 3-0 (25-15, 25-8, 25-14)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΓ. Β. ΣΕΤ
1. ΓΠΣ Ερμής Παμφίλων 5 15 15-0
2. ΑΟ Μυτιλήνης  5 12 12-3
3. ΑΣ Παγγεραγωτικός 5 9 9-6
4. ΑΠΣ Παπάδος Γέρας 5 4 5-12
5. ΓΣ ΙΡΙΣ Λέσβου 5 3 3-12
6. ΓΦΠΣ Αιγέας Πλωμαρίου 5 2 3-14
7. ΑΣ Λήμνος SC 0 0 0-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΓ. Β. ΣΕΤ
1. ΓΠΣ Ερμής Παμφίλων 5 18 18-0
2. ΑΣ Παγγεραγωτικός  5 9 10-7
3. ΓΑΣ Λέσβου 5 9 9-7
4. ΑΣ Λήμνος SC 5 0 0-0
5. ΑΟ Μυτιλήνης  5 0 1-12
6. ΑΠΣ Αναγέννηση Αγιάσου 5 0 0-12

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’ ΑΓ. Β. ΣΕΤ
1. ΓΠΣ Ερμής Παμφίλων 1 7 20 28-5
2. ΓΑΣ Λέσβου 7 18 26-6
3. ΑΠΣ Αναγέννηση Αγιάσου 7 18 24-9
4. ΓΠΣ Ερμής Παμφίλων 3 7 12 18-13
5. ΑΟ Μυτιλήνης  7 12 18-14
6. ΑΣ Παγγεραγωτικός 7 12 17-15
7. ΑΣ Αθληση 2 7 5 15-24
8. ΓΦΠΣ Αιγέας Πλωμαρίου 7 5 10-13
9. ΓΠΣ Ερμής Παμφίλων 2 7 3 5-24
10. Λήμνος SC 0 0 0-0
11. ΑΣ Άθληση 1 7 0 0-28

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ B’ ΑΓ. Β. ΣΕΤ
1. ΑΟ Μυτιλήνης  2 6 6-1
2. ΓΑΣ Λέσβου 2 6 6-1
3. ΓΠΣ Ερμής Παμφίλων 1 3 6 7-3
4. ΓΠΣ Ερμής Παμφίλων 2 1 3 3-1
5. ΑΣ Άθληση 1 2 3 3-3
6. ΑΠΣ Παπάδος Γέρας 2 2 3 3-3
7. ΑΣ Παγγεραγωτικός 3 3 4-6
8. ΓΠΣ Ερμής Παμφίλων 3 2 0 0-6
9. ΑΠΣ Παπάδος Γέρας 1 3 0 0-9

Electronet_Prodromou_728x90px