Νικήτρια η Άθληση 3-2 σετ τον Ερμή Παμφίλων

30/11/2022 - 11:06 Τελευταία τροποποίηση στις 30/11/2022 - 11:34

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι, διαφήμιση για το Λεσβιακό Γυναικείο Volley, η Άθληση διατήρησε το αήττητο σερί της, κερδίζοντας τον Ερμή Παμφίλων.

Η Άθληση βρέθηκε δύο φορές πίσω στα σετ με 1-0 και 2-1, αλλά κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να πάρει το παιχνίδι με 3-2 σετ. Στο πρώτο σετ η νικήτρια ομάδα διατήρησε το προβάδισμα σε όλη την διάρκεια του, φτάνοντας το σκορ στο 23-18, όμως στο σημείο αυτό οι αθλήτριες της Άθλησης υπέπεσαν σε λάθη και συνδυασμό με τα πολύ καλά σέρβις των αντιπάλων, το σετ με 23-25 κατέληξε στην ομάδα του Ερμή.

Το δεύτερο σετ, η ομάδα της Άθλησης πήρε ξανά τη διαφορά, την οποία διατήρησε μέχρι το τέλος 25-21, ενώ στο επόμενο σετ ο Ερμής έκανε την ανατροπή κερδίζοντας το με 20-25. Στο τέταρτο σετ, η Άθληση βρήκε τα ψυχικά αποθέματα οδηγώντας το παιχνίδι στο tie break 25-21. Στο πιο καθοριστικό σετ, η Άθληση έκανε γρήγορα το 8-3 και στη συνέχεια με καλή απόδοση έφτασε στο 15-10, πανηγυρίζοντας μια σπουδαία νίκη.

Στην δεύτερη αναμέτρηση της 4ης αγωνιστικής, ο ΓΑΣ Λέσβου επικράτησε 0-3 σετ με αντίπαλο τον Αρισβαίο Καλλονής.