Βόλεϊ γυναικών: Έκανε το 1-1 η Άθληση

21/02/2023 - 11:07 Τελευταία τροποποίηση στις 21/02/2023 - 11:46

Νικήτρια αναδείχθηκε η Άθληση με 3-1 σετ κόντρα στον Ερμή Παμφίλων, στον δεύτερο αγώνα της σειράς των play offs του πρωταθλήματος βόλεϊ γυναικών, με τον τίτλο πλέον να κρίνεται στον τρίτο αγώνα.

Στο πρώτο σετ η Άθληση ήταν καλύτερη και το κατέκτησε με 25-16. Στο δεύτερο σετ ο Ερμής διατηρούσε το προβάδισμα, όμως η Άθληση κατάφερε να περάσει μπροστά στο σκορ και παρά το γεγονός ότι η ομάδα των Παμφίλων προσπέρασε ξανά την αντίπαλη ομάδα, η έλλειψη συγκέντρωσης και τα συνεχόμενα λάθη σε κομβικά σημεία προς το τέλος οδήγησαν στην απώλεια του σετ 25-23.

Στο τρίτο σετ ο Ερμής ήταν πιο αποφασιστικός και το πήρε με 18-25, όμως η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη, με την Άθληση στο τέταρτο σετ να παίρνει γρήγορα το προβάδισμα εκμεταλλευόμενη ξανά το μπλοκάρισμα του Ερμή στο ξεκίνημα, φτάνοντας έτσι άνετα στη νίκη με σκορ 25-12.