Με το δεξί ο Παγγεραγωτικός!

17/05/2012 - 11:24 Τελευταία τροποποίηση στις 20/11/2012 - 14:45

Με άνετη νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στα μπαράζ ο Iera Club Παγγεραγωτικός, που κέρδισε τον Πολυκράτη Σάμου με 0-3 σετ και έβαλε το πρώτο λιθαράκι για την άνοδο στην Α2 κατηγορία των γυναικών.

Στο Κλειστό Γυμναστήριο της Χίου, όπου διεξάγονται οι αγώνες, οι πρωταθλήτριες Λέσβου ήταν ανώτερες των αντιπάλων τους και δε δυσκολεύτηκαν να φτάσουν στην τελική επικράτηση και μάλιστα με καθαρό σκορ, πιάνοντας αρκετά καλή απόδοση και αφήνοντας υποσχέσεις για τα επόμενα ματς.

Οι Σαμιώτισσες αντιστάθηκαν μόνο στο πρώτο σετ το οποίο έχασαν με 18-25, με την ομάδα της Γέρας να ανεβάζει ρυθμό στα επόμενα δύο σετ, τα οποία κέρδισε άνετα με 12-25 και 13-25.

Τα δύσκολα ωστόσο είναι σήμερα για τις αθλήτριες του Σάββα Περτσέλλη, αφού καλούνται να δώσουν δύο αγώνες και μάλιστα τους πιο κρίσιμους μέσα σε διάστημα λίγων ωρών. Ο Iera Club Παγγεραγωτικός θα κοντραριστεί στις 13:30 με την πρωταθλήτρια Ρόδου Τελχινίς, που αποτελεί ίσως το μεγάλο φαβορί για το προνομιούχο εισιτήριο. Ενώ αμέσως μετά και συγκεκριμένα στις 20:30, η ομάδα της Γέρας θα παίξει και απέναντι στο Φοίνικα Σύρου!

Ευχή όλων είναι το παράλογο αγωνιστικό πρόγραμμα να μην αποτελέσει αιτία ώστε να πάνε στράφι οι προσπάθειες όλης της χρονιάς που έκαναν τα κορίτσια...

Στα άλλα ματς, ο οικοδεσπότης Νηρέας Καρδαμύλων νίκησε στην πρεμιέρα την ομάδα της Σύρου (3-1), η οποία έχασε χθες βράδυ και από τη ροδίτικη πρωταθλήτρια Τελχινίς (0-3).