"Κόλλησαν" στο 0-0 Φωκικός κι Επανομή

14/12/2011 - 18:30

Φωκικός και Αναγέννηση Επανομής «κόλλησαν» στο 0-0 στην Άμφισσα, στο εξ' αναβολής παιχνίδι για την 2η αγωνιστική της Football League.

Σε ένα κακό παιχνίδι με λίγες φάσεις Φωκικός και Αναγέννηση Επανομής μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις. Οι γηπεδούχοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων στο πρώτο ημίχρονο, χωρίς όμως να μπορούν να φτάσουν στο γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν το παιχνίδι, είχαν 2-3 καλές στιγμές, όμως τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το τέλος, με τον Φωκικό να μην φτάνει ούτε τώρα στην πρώτη του νίκη, όμως να παρουσιάζει σαφώς καλύτερο πρόσωπο σε σχέση με τα προηγούμενα παιχνίδια.

Φωκικός (Μιχάλης Κασάπης): Βαλσαμάκης, Χαλούλος, Δημήτρης, Δημητρίου, Κωστόπουλος, Σιάκκας, Σκαρίμπας (66' Δήμας), Στόικος, Καλέργης (76' Μπουλουλής), Νικόλτσης (46' Ταμπάκης), Φροξυλιάς

Αναγέννηση Επανομής: (Αλέκος Βοσνιάδης): Φιρινίδης, Παπαστεργίου, Πεχλιβανίδης, Κουρδάκης, Καρλάο, Ασλανίδης, Γεωργίου (68' Ναλμπάντης), Καραμανλής, Τάσιο, Τιάγκο (82' Κάτσε), Γκέσιος (86' Κουλίδης)