Διασυρμός για Παναχαϊκή στην Επανομή!

09/01/2012 - 17:45 Τελευταία τροποποίηση στις 09/01/2012 - 18:01

Τον απόλυτο διασυρμό βίωσε η Παναχαϊκή στην αναμέτρηση της με αντίπαλο την Αναγέννηση Επανομής, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Football League, αφού το κοντέρ έγραψε το εμφατικό 6-1!

Ο αγώνας διεξήχθη στη Θεσσαλονίκη, και η τοπική Αναγέννηση πραγματοποίησε το ματς της... χρονιάς, σκοράροντας το ένα γκολ πίσω από το άλλο. Το 1-0 έγινε μόλις στο 3ο λεπτό με σκόρερ τον Κότσε, για να ισοφαρίσει η ομάδα της Πάτρας με τον Μενδρινό στον 21ο λεπτό.

Η ομάδα της Επανομής όμως είχε... όρεξη και πριν ο διαιτητής στείλει τους παίκτες στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου, το σκορ είχε φτάσει ήδη στο 4-1 χάρη στα γκολ των Ναλμπάντη (25', 30') και Δεινόπαπα (40').

Οι γηπεδούχοι δεν κατέβασαν τις μηχανές στην επανάληψη, πετυχαίνοντας ακόμα δύο γκολ, αρχικά με τον Ναλμπάντη στο 70ο λεπτό που σημείωσε χατ τρικ και εν συνεχεία με τον Δεινόπαπα στο 85ο λεπτό, ο οποίος διαμόρφωσε και το τελικό 6-1!

Αξίζει να σημειωθεί ότι η Παναχαϊκή είχε δύο δοκάρια με τον Ουαταρά (43') και με τον Κυβελίδη (61').

Αναγέννηση Επανομής: Φιρινίδης, Παγώνης, Πεχλιβανίδης, Παπαζούδης, Κουρδάκης, Ασλανίδης, Ναλμπάντης (80' Μπαλασάς), Καραμανλής, Γκέσιος (52' λ.τρ. Πολίτης), Κάτσε (63' Γεωργιάδης), Δεινόπαπας.

Παναχαϊκή: Ανδρούτσος, Ιωάννου, Τσεμπερίδης (42' λ.τρ. Ντίνας), Μενδρινός (46' Κυβελίδης), Ουρτάδο, Φουρτάδο, Σπίνουλας, Ατματζίδης, Ουαταρά, Κοκκίνης, Πακάλτσης (66' Χλωρός)

Η αυλαία της 10ης Αγωνιστικής στη Football League πέφτει στις 18:00 με τη διεξαγωγή της αναμέτρησης Καλλιθέα-Πανσερραϊκός.