Νίκη με ανατροπή για τον ΑΟ Κερατέας, ισοπαλία στη Χίο

28/04/2024 - 20:15 Τελευταία τροποποίηση στις 28/04/2024 - 20:37

Πρεμιέρα στους αγώνες μπαράζ ανόδου για τη Γ Εθνική, με τον ΑΟ Κερατέας να παίρνει σπουδαία νίκη απέναντι στον Φοίβο Κρεμαστής, ενώ στη Χίο οι δύο ομάδες έμειναν στην ισοπαλία.

Στην πρωινή αναμέτρηση το γειτονικό νησί της Χίου, η Θύελλα Χαλκειού και ο Παμμηλιακός μοιράστηκαν από έναν βαθμό μετά το ισόπαλο 1-1. Οι δύο ομάδες δημιούργησαν ευκαιρίες καθόλη τη διάρκεια του αγώνα, με τη Θύελλα να πετυχαίνει το 1-0 στο 87' με σκορερ τον Βασιλάκη. Στο 96' ο Παμμηλιακός κέρδισε πέναλτι, με τον Σάντα εκτελεί εύστοχα για το τελικό 1-1.

Η ομάδα της Κερατέας αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, με τρία τέρματα στα τελευταία λεπτά, πήρε σπουδαίο «τρίποντο» στην πρεμιέρα των αγώνων. Ο Φοίβος προηγήθηκε με τον Φτακλά στο 73'. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν το 82' με τον Ρέτζο και έκαναν την ανατροπή λίγα λεπτά αργότερα με τον ίδιο παίκτη. Στις καθυστερήσεις, ο Σούλτσε με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 3-1.