Χάλκινος ο Τελωνιάτης στην Κιάφα

22/02/2018 - 14:02 Τελευταία τροποποίηση στις 22/02/2018 - 14:11

Στην ποδηλατικά φιλόξενη πλαγιά της Κιάφας με ιδανικές ποδηλατικές συνθήκες στις και μια άριστα σηματοδοτημένη ποδηλατική διαδρομή υψηλών προδιαγραφών, διοργανώθηκε ποδηλατικός αγώνας ΜΤΒ με συμμετοχές από όλη την Ελλάδα, αλλά και τη Λέσβο.

Παρόντες αγωνιστικά ήταν μέλη της Εθνικής Ελλάδας, ο πρωταθλητής Ελλάδας Περικλής Ηλίας καθώς και αθλητές από τους μεγάλους συλλόγους. Επιπρόσθετα, οι καλές καιρικές συνθήκες έδωσαν την ευκαιρία στους 400 περίπου παρευρισκόμενους να απολαύσουν την Καθαρή Δευτέρα παρακολουθώντας τον αγώνα.

Συνολικά, 142 αθλητές και αθλήτριες πήραν εκκίνηση, με το ενδιαφέρον από πλευράς Λέσβου να επικεντρώνεται στον συντοπίτη μας πρωταθλητή του Παναθηναϊκού, Νίκο Τελωνιάτη, ο οποίος τερμάτισε στην 3η θέση της κατηγορίας εφήβων, με χρόνο 1:15:32.