Τον νικητή του «Αυθεντικού» βράβευσε ο Μπουρνούς

10/11/2019 - 14:24

Μια σημαντική τιμή επεφύλασσε ο ΣΕΓΑΣ, ως διοργανωτής του Αυθεντικού Μαραθωνίου της Αθήνας, καλώντας τον Βουλευτή Ν. Λέσβου του ΣΥΡΙΖΑ Γιάννη Μπουρνού να πραγματοποιήσει τη βράβευση του μεγάλου νικητή.

Ο Τομεάρχης Αθλητισμού του ΣΥΡΙΖΑ απένειμε το χρυσό μετάλλιο στον 42χρονο Κενυάτη δρομέα Τζον Κιπκόριρ Κομέν, που κέρδισε με χρόνο 2:16.34.

Λίγο μετά, ο Γιάννης Μπουρνούς σχολίασε στην προσωπική του σελίδα στο Facebook:

«Πρωτόγνωρη και μεγαλη τιμή να απονείμεις το χρυσό μετάλλιο στο μεγάλο νικητή του Αυθεντικού Μαραθωνίου της Αθήνας στο Καλλιμάρμαρο Στάδιο. Με συγκίνηση βράβευσα, ως Βουλευτής του ελληνικού Κοινοβουλίου και Τομεάρχης Αθλητισμού του ΣΥΡΙΖΑ, τον 42χρονο Κενυάτη πρωταθλητή, Τζον Κιπκόριρ Κομέν, που κέρδισε το φετινό Αυθεντικό Μαραθώνιο με χρόνο χρόνο 2.16.34.

Θερμά συγχαρητήρια στον Έλληνα δρομέα, Κώστα Γκελαούζο, που κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο και την πρώτη θέση στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα, αλλά και στην Ελληνίδα δρομέα, Ελευθερία Πετρουλάκη από τη Σητεία, που ήταν η μεγάλη νικήτρια στις γυναίκες.

Ευχαριστώ θερμά τη Διοίκηση του ΣΕΓΑΣ για την ξεχωριστή τιμή που μου έκανε.»