Φρένο από Πλατανιά με πέναλτι-γκολ του Μανούσου!

14/01/2017 - 21:16

Ο Πλατανιάς απέσπασε βαθμό κόντρα στον Ολυμπιακό, μετά το ισόπαλο 2-2 απόψε στα Περιβόλια, στο πλαίσιο της Super League και μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα των Χανίων ήταν ο Μυτιληνιός Γιώργος Μανούσος.

Ο επιθετικός της κρητικής ομάδας ήταν εκείνος που ισοφάρισε σε 2-2, ευστοχώντας σε εκτέλεση πέναλτι στο 40ο λεπτό, έπειτα από ανατροπή του Γιακουμάκη από τον Λεάλι.

Μάλιστα, ο Μανούσος θα μπορούσε να δώσει ακόμα και προβάδισμα στον Πλατανιά, στο 53ο λεπτό, όταν έφυγε στην αντεπίθεση, σουτάροντας μέσα από την περιοχή, με την μπάλα να περνά ελάχιστα άουτ!

Αυτό ήταν το έκτο φετινό γκολ του Μανούσου στη Super League, με τη φανέλα του Πλατανιά, αποδεικνύοντας πως ο Μυτιληνιός στράικερ δικαιώνεται για το γεγονός ότι επέμεινε στην παραμονή του στη μεγάλη κατηγορία του ελληνικού ποδοσφαίρου, αποτελώντας πια μια άκρως αξιόπιστη λύση στη γραμμή κρούσης των Κρητικών.