![Sportlesvos.gr Logo](/images/logo-sportlesvos-wh-new.png)
Απαγορεύεται η χρήση ή επαναδημοσίευσή του σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς τη γραπτή άδεια του εκδότη.
"Μπάλα στον Αέρα" 99 FM. Ακούστε Ζωντανά
Το 5ο ΓΕΛ Μυτιλήνης γνώρισε την ήττα από το 1ο ΕΠΑΛ Χίου στον πρώτο αγώνα της Β φάσης του Πανελλήνιου σχολικού πρωταθλήματος ποδοσφαίρου.
Στην αναμέτρηση που διεξήχθη το πρωί της Δευτέρας 1 Απριλίου στο Δημοτικό γήπεδο Νίκαιας, η πρωταθλήτρια ομάδα της Λέσβου που αγωνίστηκε με απουσίες βασικών παικτών, προηγήθηκε στο 10ο λεπτό με τον Κουρή, ωστόσο δέχτηκε δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο, με αποτέλεσμα να ηττηθεί 2-1 και να αποκλειστεί από τη συνέχεια του πρωταθλήματος. Αρκετές χαμένες ευκαιρίες για το 5ο ΓΕΛ που δεν κατάφερε να τις εκμεταλλευτεί, ενώ αποχώρησε από τον αγωνισιτκό χώρο με τραυματισμό ο Μανιάτης.
Το 1ο ΕΠΑΛ Χίου θα αντιμετωπίσει σττον επόμενο αγώνα τον πρωταθλητή Σάμου.