![Sportlesvos.gr Logo](/images/logo-sportlesvos-wh-new.png)
Απαγορεύεται η χρήση ή επαναδημοσίευσή του σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς τη γραπτή άδεια του εκδότη.
"Μπάλα στον Αέρα" 99 FM. Ακούστε Ζωντανά
Την Κυριακή 11 Φεβρουαρίου θα διεξαχθεί στο Άστρος της Κυνουρίας και τα Κάτω Βέρβενα, το Πανελλήνιο πρωτάθλημα βάδην 20 χλμ. Ανδρών – Γυναικών, με τη συμμετοχή της Όλγας Φιάσκα για άλλη μια χρονιά.
Το πρωτάθλημα γίνεται για δεύτερη φορά στο Παράλιο Άστρος της Κυνουρίας και είναι αφιερωμένο στα 40 χρόνια του γυναικείου βάδην. Η εκκίνηση θα δοθεί στις 9.45 το πρωί και έχει ήδη επιτευχθεί ρεκόρ συμμετοχών. Παράλληλα θα διεξαχθεί και ημερίδα για τους αθλητές και τις αθλήτριες μικρότερων κατηγοριών. Επίσης, θα γίνουν αγώνες 3 χλμ. για Κ16 κοριτσιών, αγώνες 5 χλμ. για Κ 8 γυναικών και Κ16 αγοριών. Στις 10.30 θα διεξαχθούν τα 20 χλμ. ανδρών, τα 10 χλμ. Κ20 και Κ18 ανδρών, ενώ στις 10.31 θα δοθεί η εκκίνηση για τα 20 χλμ. γυναικών και τα 10 χλμ. Κ20 γυναικών.
Ανάμεσα στους πρωταθλητές και τις οι πρωταθλήτριες του βάδην, δυναμικό παρών ετοιμάζεται να δώσει ξανά η Όλγα Φιάσκα, ενώ από την Αθλοκίνηση θα λάβουν μέρος στην κατηγορία 5 χλμ. Κ18 και οι αθλήτριες Ζουμπαδέλλη Μαρία, Φλωροπούλου Αθηνά και Χαραλαμπίδου Ειρήνη. Τέλος, η Κατερίνα Φλωροπούλου θα αγωνιστεί στα 3χλμ Κ16.