"Απέδρασε" με βαθμό ο Κανάρης από τη Νάξο

12/05/2015 - 20:16

Ισόπαλο με σκορ 1-1 έληξε το παιχνίδι του Πανναξιακού με τον Κανάρη Νενήτων Χίου, στο πλαίσιο της 2ης Αγωνιστικής των μπαράζ ανόδου προς τη Γ' Εθνική, δίνοντας νέο ενδιαφέρον στη μάχη για την εξασφάλιση του ενός και μοναδικού προνομιούχου εισιτηρίου.

Οι πρωταθλητές Χίου απέσπασαν πολύτιμο βαθμό μέσα στις Κυκλάδες, χάρη σε τέρμα που σημείωσε ο Κωστάλας στο 87ο λεπτό και ενώ οι γηπεδούχοι αγωνίζονταν από το πρηγούμενο λεπτό με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Ευρυπιώτη, με δεύτερη κίτρινη κάρτα, για χέρι. Ο Πανναξιακός είχε προηγηθεί στο σκορ από πολύ νωρίς, μόλις στο 9ο λεπτό, με γκολ του Κατσούδα, μετά από όμορφο συνδυασμό και ασίστ του Γαλάνη.

Πλέον, ο Κανάρης Νενήτων απολαμβάνει την 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα και προετοιμάζεται για την επερχόμενη αναμέτρηση της 3ης Αγωνιστικής με αντίπαλο τον Διαγόρα Αγ. Παρασκευής στη Χίο. Την Πέμπτη ωστόσο, οι πρωταθλητές Λέσβου καλούνται να περάσουν νικηφόρα από την έδρα του Πυθαγόρα Σάμου, για να καλύψουν το χαμένο έδαφος από την ήττα της πρεμιέρας κόντρα στον Πανναξιακό.