Έμεινε εκτός Euro 2024 η Ελλάδα

26/03/2024 - 21:54

Εκτός της τελικής φάσης του Euro 2024 έμεινε η Ελλάδα μετά την ήττα της από τη Γεωργία στη διαδικασία των πέναλτι με 4-2 και ενώ η κανονική διάρκεια και η παράταση είχαν λήξει χωρίς τέρματα.

Η Ελλάδα πάλεψε, τα έδωσε όλα για 120 και πλέον λεπτά αλλά δεν κατάφερε να κερδίσει τον τελικό των τελικών κόντρα στη Γεωργία και έμεινε εκτός της τελικής φάσης του Euro 2024 μετά την ήττα της από τη Γεωργία στη διαδικασία των πέναλτι με 4-2 και ενώ η κανονική διάρκεια και η παράταση είχαν λήξει χωρίς τέρματα. Οι Μπακασέτας και Γιακουμάκης αστόχησαν στη ρώσικη ρουλέτα για το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα.

Η ομάδα του Πογέτ στάθηκε άτυχη στην παράταση, καθώς ήταν ανώτερη είχε κλασικές φάσεις για να σκοράρει ένα γκολ που θα της έδινε τη νίκη με μεγαλύτερη όλων το δοκάρι του Μαυροπάνου.