Εύκολα τα φαβορί

23/09/2017 - 17:53 Τελευταία τροποποίηση στις 25/09/2017 - 12:25

Επικράτησαν εύκολα τα φαβορί στα πρώτα ματς της Β' Φάσης του Κυπέλλου Λέσβου, η αυλαία της οποίας θα πέσει την Κυριακή με τέσσερα ακόμα παιχνίδια.

Φωτογραφία | kalloninews.gr

Αιγέας Πλωμαρίου -Αιολικός 0-3 (0-1)
«Μιχαλέλλειο» Πλωμαρίου
Κουκούλας, Μπάλιακα, Καρμίρης
Παρατηρητής αγώνα: Παπουτσέλλης

Με εξαίρεση το πρώτο 10λεπτο, κατά το οποίο ο Αιγέας ήταν πιο δραστήριος χάνοντας τρεις καλές ευκαιρίες, στη συνέχεια του αγώνα ο Αιολικος ήταν πολύ καλύτερος και επικράτησε απόλυτα δίκαια με 0-3. Το σκορ άνοιξε ο Μουδούρογλου με εντυπωσιακό πλασέ στο ημίωρο. Στην επανάληψη, η ομάδα του Πολλαετίδη ανέβασε ρυθμούς, εκμεταλλευόμενη και την κούραση των γηπεδούχων, φτάνοντας στο 0-2 με πλασέ του Λάσπατζη και στο τελικό 0-3 με νέο καταπληκτικό σουτ του Μουδούρογλου έξω από την περιοχή.

Ανδρονικάς Παρακοίλων- Διαγόρας Αγ. Παρασκευής 0-2 (0-1)
Γήπεδο Παρακοίλων
Παντελαίων, Ψύλλος, Πούλος
Παρατηρητής αγώνα: Πελέκος

Με αρκετές αλλαγές στη σύνθεση του, ο Διαγόρας επιβλήθηκε με 0-2 μέσα στο χωμάτινο γήπεδο των Παρακοίλων. Η ομάδα της Αγίας Παρασκευής προηγήθηκε με τον Μιχαλάκη στο πρώτο μέρος και σκόραρε το 0-2 με τον Αχείμαστο στα μισά της επανάληψης. Οι παίκτες του Χρήστου Πελέκη σημάδεψαν και τρεις φορές τα δοκάρια του Ανδρονικά.

Αρίων Παλαιοκήπου-Αετός Λουτρών 0-6 (0-2)
Γήπεδο Παπάδου
Λυρής, Βασιλακάκης, Κακαδέλλης
Παρατηρητής αγώνα: Σιμιτζής

Καμία αντίσταση δε συνάντησε ο Αετός Λουτρών, που κέρδισε με 0-6 τον Αρίωνα Παλαιοκήπου. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με γκολ των Κροτσίδα και Μουτζούρης στο πρώτο 45λεπτο και στην επανάληψη σκόραραν ακόμα τέσσερα γκολ με τους Κροτσίδα, Μαρμαλέκα, Κούτσα και Βασιλέλλη.

Φίλια-Απόλλων Δαφίων 0-4 (0-1)
Γήπεδο Φίλιας
Βουρανής, Μεστρός, Φαναρτζής
Παρατηρητής αγώνα: Σταυρινός

Εύκολο απόγευμα πέρασε ο Απόλλων Δαφίων μέσα στη Φίλια, νικώντας με 0-4. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 0-1 χάρη σε γκολ του Νερατζή και πέτυχαν τρία ακόμη γκολ στο δεύτερο μέρος με γκολ των Νερατζή, Κόνδυλα και Πλουμή.

Αλκιβιάδης Κ. Τρίτους-Αναγέννηση Γέρας (24/9, 16:00)