Οι δυο τους μέχρι τέλους

18/05/2017 - 20:51 Τελευταία τροποποίηση στις 23/05/2017 - 17:54

Ανδρονικάς και Μεσότοπος εξασφάλισαν και μαθηματικά, πλέον, την άνοδό τους μέσα από τα Playoffs της Β' ΕΠΣ Λέσβου, μετά τις νίκες τους επί της Φίλιας (4-1) και του Αλκιβιάδη Κ. Τρίτους (1-0), αντίστοιχα, στο πλαίσιο της 4ης Αγωνιστικής.

Ανδρονικάς Παρακοίλων-Φίλια 4-1 (2-0)

Στα Παράκοιλα, ο Ανδρονικάς προηγήθηκε με 2-0 στο ημίχρονο και έφτασε εύκολα στο επιβλητικό 4-1 επί της Φίλιας χάρη σε δύο γκολ του Μαγγανά και από ένα των Χρήστου Κουτλή και Βαχαράκη. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν προσωρινά με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του πέναλτι του Βλάχου, ωστόσο έπαιξαν με μια 11άδα, χωρίς αλλαγές, λόγω των απουσιών αρκετών βασικών ποδοσφαιριστών.

Μεσότοπος-Αλκιβιάδης Κ. Τρίτους 1-0 (0-0)

Στο κυνήγι του Ανδρονικά παρέμεινε ο Μεσότοπος, νικώντας τον Αλκιβιάδη Κάτω Τρίτους με 1-0, χάρη σε γκολ του Χατζηδιαμαντή στο δεύτερο 45λεπτο. Η ομάδα του Ξενοφώντα Χαραλαμπή βρίσκεται στο -1 από την ομάδα των Παρακοίλων και τα πάντα μεταξύ τους για τον τίτλο του πρωταθλητή θα κριθούν την τελευταία αγωνιστική στο μεταξύ τους ντέρμπι.