Νίκη για Αρίων, ισοπαλία στον Μανταμάδο

26/11/2017 - 13:02 Τελευταία τροποποίηση στις 26/11/2017 - 13:58

Αυλαία στην 8η Αγωνιστική των δύο ομίλων της Β' ΕΠΣ Λέσβου, με δύο πρωινά παιχνίδια. Στο νότο, ο Αρίων Παλαιοκήπου δε δυσκολεύτηκε στο Ίππειος, επικρατώντας του Αστέρα (0-4), ενώ στο βορρά Ταξιάρχης και Άναξος αναδείχθηκαν ισόπαλοι (1-1) στον Μανταμάδο.

Ρεπορτάζ | Νίκος Λαγουτάρης

Νότιος Όμιλος - 8η Αγωνιστική

Αστέρας Ιππείου-Αρίων Παλαιοκήπου 0-4 (0-1)

Κανένα πρόβλημα δεν αντιμετώπισε ο Αρίων Παλαιοκήπου, που πέρασε με εμφατικό "2" από το Ίππειος, νικώντας τον τοπικό Αστέρα με 0-4. Το σκορ άνοιξε ο Μυλωνάς στο πρώτο μέρος (20'), ενώ τα άλλα τρία γκολ επιτεύχθηκαν στην επανάληψη. Ο Σαντορινιός έκανε το 0-2, ο Γκιόργκι το 0-3 και ο Μυλωνάς με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα διαμόρφωσε το τελικό 0-4.

Ατρόμητος Αγ. Μαρίνας-Θύελλα Πηγής (26/11, 15:00)

Ορφέας Κεραμειών-Δόξα Πλαγιάς (26/11, 15:00)

ΑΟ Βασιλικών-Παλλεσβιακός (26/11, 15:00)

Ρεπό: Έφηβος Παμφίλων

Δείτε τη ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ του ΝΟΤΙΟΥ Ομίλου της Β' ΕΠΣ Λέσβου

Βόρειος Όμιλος - 8η Αγωνιστική

Ταξιάρχης Μανταμάδου-Άναξος 1-1

Ο Νικόδημος Δρακούλης άνοιξε το σκορ, μετά από ένα στείρο πρώτο μέρος, με γκολ στο 60ο λεπτό. Όμως στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, έπειτα από ολέθριο λάθος του τερματοφύλακα Φιλέ -που αγωνίστηκε τραυματίας, αφού δεν μπορούσε να αγωνιστεί ο Κινικλής- έδωσε την ευκαιρία στον Στρατή Χαλκιώτη με κεφαλιά να σώσει το βαθμό για την Άναξο, παγώνοντας το Γήπεδο Μανταμάδου.

Φίλια-Ορφέας Άντισσας (26/11, 15:00)

Γερμανός Καραβαγγέλης-Απόλλων Δαφίων (26/11, 15:00)

Μακαρέας Άγρας-Παπανικολής Ερεσού (26/11, 15:00)

Ρεπό: Προοδευτική Σκ. Καλλονής