«Κόλλησε» ο Παλλεσβιακός, «ξεκόλλησε» η Προοδευτική

17/12/2017 - 13:06 Τελευταία τροποποίηση στις 17/12/2017 - 13:26

Ολοκληρώθηκε η 11η Αγωνιστική της Β' ΕΠΣ Λέσβου με τα δύο πρωινά ματς της Κυριακής σε νότιο και βόρειο όμιλο. Το αναλυτικό ρεπορτάζ των αγώνων του Σαββάτου ΕΔΩ.

Ρεπορτάζ | Νίκος Λαγουτάρης

Νότιος Όμιλος

Θύελλα Πηγής-Παλλεσβιακός 0-0 (0-0)
Γήπεδο Πηγής
Λέκκας, Οικονόμου, Χατζημωϋσής
Παρατηρητής: Πηγάσης

Έλειψε το γκολ στην Πηγή, σε ένα ματς που πραγματοποιήθηκε υπό καταρρακτώδη βροχή σε όλη τη διάρκειά του. Ο Παλλεσβιακός «κόλλησε» στο ισόπαλο 0-0 απέναντι στη Θύελλα, με τις δύο ομάδες να δημιουργούν ευκαιρίες, αλλά να μην τις μετουσιώνουν σε γκολ.

Ρεπό: Ατρόμητος Αγίας Μαρίνας

Δείτε τη ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ του ΝΟΤΙΟΥ Ομίλου της Β' ΕΠΣ Λέσβου

Βόρειος Όμιλος

Γερμανός Καραβαγγέλης-Προοδευτική Σκ. Καλλονής 0-5 (0-2)
«Καραβαγγέλειο» Στύψης
Βουλγαρέλλης, Βλουτέλλης, Βασιλακάκης
Παρατηρητής: Φιλιππόπουλος

Επιθετικός μονόλογος της Προοδευτικής στη Στύψη, σε ένα ματς που έγινε μέσα σε βαρύ αγωνιστικό χώρο λόγω της βροχόπτωσης. Οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι με τον Κέλπαλη στο ξεκίνημα (5'), αλλά ο Ιγνάτης Νανίδης άνοιξε το σκορ στο 15' και ο Ανδρέας Χρονόπουλος διαμόρφωσε το 0-2 με ατομική προσπάθεια στο 35ο λεπτό. Στην επανάληψη, ο Νανίδης και πάλι με κοντινό πλασέ έκανε το 0-3 και ακολούθησαν δύο ακόμη τέρματα από τον Νίκο Καραγιάννη, το 0-5 μάλιστα με ψηλοκρεμαστό σουτ εκτός περιοχής.

Ρεπό: Ταξιάρχης Μανταμάδου