Ισοπαλία στη Μόρια

30/10/2022 - 18:54 Τελευταία τροποποίηση στις 30/10/2022 - 19:02

Μια αναμέτρηση διεξήχθη σήμερα Κυριακή 30/10 για το πρωτάθλημα της Β κατηγορίας, με τον Κεραυνό και ΑΟ Βασιλικών να μένουν στην ισοπαλία 2-2, ενώ ο αγώνας της Ανάξου με τον Παπανικολή δεν πραγματοποιήθηκε.

Το ημίχρονο στο "Καραπαναγιώτειο" γήπεδο Μόριας έληξε 0-1 με γκολ του Μπενζίου στο 15ο λεπτό. Στο 46' ο Σιδέρης έκανε το 1-1, στο 75' ο Μπενζίου ξανά έδωσε το προβάδισμα στον ΑΟΒ και ένα λεπτό αργότερα ο Αγριτέλλης ισοφάρισε στο τελικό 2-2, ενώ ο Κεραυνός έχασε την ευκαιρία να κάνει το 3-2, καθώς ο Σιδέρης στο 88' σημάδεψε το δοκάρι.

Η δεύτερη αναμέτρηση της ημέρας ανάμεσα στην Άναξο και τον Παπανικολή δεν διεξήχθη, αφού η ομάδα της Ερεσού δεν προσήλθε στο γήπεδο και έτσι η  Άναξος πήρε ξεκούραστα τους τρεις βαθμούς της νίκης.