Τρία στα τρία για τον Αστέρα Νίκης

13/11/2022 - 18:51

Την τρίτη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια σημείωσε ο Αστέρας Νίκης με 4-1 απέναντι στον Παλλεσβιακό, στον αγώνα που ολοκλήρωσε ολοκλήρωσε την τρίτη αγωνιστική.

Το 1-0 έγινε από τον Ράσκο στο 7ο λεπτό και τρία λεπτά αργότερα ο "Παλλε" έμεινε με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Φετσάνι. Παρόλο το αριθμητικό μειονέκτημα, οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην ισοφάριση στο 20ο λεπτό με τον Πολυχρόνη με το 1-1 να είναι το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, ο Αστέρας πήρε ξανά το προβάδισμα με τον Σαμιακό στο 64' και ο ίδιος παίκτης στο 72' έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του, ενώ ο Ράσκος πάλι στο 80' σημείωσε το τελικό 4-1.

Ο Αστέρας νίκης διατηρεί το απόλυτο φιγουράροντας με 9 βαθμούς στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του νοτίου ομίλου.