Με το δεξί ο Μεσότοπος

04/01/2023 - 17:45 Τελευταία τροποποίηση στις 04/01/2023 - 18:02

Συντριπτική νίκη για τον Μεσότοπο με 7-1 κόντρα στην Άναξο στην εξ' αναβολής αναμέτρηση της 7ης αγωνιστικής της Β ΕΠΣ Λέσβου.

Με το καλύτερο τρόπο μπήκε η νέα χρονιά για τον Μεσότοπο που πανηγύρισε ευρεία νίκη με αντίπαλο την Άναξο που παρουσιάστηκε στο γήπεδο με 11 ποδοσφαιριστές συνολικά.

Το 1-0 έγινε μόλις στο 4ο λεπτό με τον Κυριάκο Βατζάκα, δύο λεπτά αργότερα ο Παναγιώτης Μπότης έκανε το 2-0 και ο Λεόν Ισαλάρι με πέναλτι στο 33' ανέβασε το σκορ στο 3-0, ενώ στο 44' ο Κασόγκο μείωσε 3-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο Ισαλάρι σημείωσε ακόμη δύο τέρματα στο 56' και 62' αντίστοιχα κάνοντας χατ-τρικ, ο Γιάννης Πιπίνης στο 80' με πλασέ πέτυχε το 6-1 και ο Λευτέρης Βασίλας στο 85' με απ' ευθείας φάουλ διαμόρφωσε το τελικό 7-1. Οι νικητές είχαν και δοκάρι στο 27' με τον Μπότη.