2
8-19

* Έχουν έναν αγώνα λιγότερο

Τα Φύλλα Αγώνων της 6ης Αγωνιστικής

Ισόπαλο με 1-1 έληξε το τοπικό ντέρμπι, ανάμεσα σε Αχιλλέα και Άναξο, που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο της Πέτρας, σκορ που διαμορφώθηκε από το Α' Ημίχρονο. Σκόρερ των γηπεδούχων ήταν ο Τατάς, ενώ για τους φιλοξενούμενους, το γκολ πέτυχε ο Χαλκιώτης.

Νίκη γοήτρου πήρε ο Παπανικολής επί του Καραβαγγέλη, μέσα στη Στύψη με σκορ 1-3. Στο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες με 1-1. Τα γκολ των νικητών πέτυχαν οι Μιτζίκης, Γιλέκης και Ρομέο, ενώ για τους γηπεδούχους σκόραρε ο Ψαρρός. Ο Καραβαγγέλης ολοκλήρωσε το ματς με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Μπάλιακα. Δοκάρι για την ομάδα της Ερεσού είχε ο Ακ.Τσίλιας.

Άστραψε και βρόντηηε η ομάδα του Λάκη Σπανού, ειδικά στο Β' Ημίχρονο, νικώντας με το ευρύ 7-2 τον Αστέρα Ιππείου. Τα Λιονταράκια προηγήθηκαν με 2-0 στην ανάπαυλα και εδραίωσαν τη νίκη τους με τον εντυπωσιακότερο τρόπο στην επανάληψη. Σκόρερ των γηπεδούχων οι Λαμπράκης (2) Κίστα (2), Πιπεράς, Σαββίδης και Δ.Δεσποτίδης. Για την ομάδα του Ιππείου, που ολοκλήρωσε το ματς με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Τσεκούρα, τα γκολ πέτυχε ο Μπριλάκης (2).

Με δύο γκολ των Βούρου και Χαλακατέβα στο Β' Ημίχρονο, ο Ερμής Παμφίλων σημείωσε σημαντική νίκη επί του πρωτοπόρου Εθνικού Θερμής με σκορ 2-0. Με τη νίκη τους αυτή, οι γηπεδούχοι πλησίασαν στις θέσεις ανόδου. Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το ματς με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Μιχ. Κατζανού.