Με σούπερ Σαμπάνη η ομάδα της Καλλονής απέδρασε από την Ερεσό

08/11/2023 - 17:30 Τελευταία τροποποίηση στις 08/11/2023 - 17:53

Με τον μοναδικό σκόρερ της ομάδας έως τώρα στο πρωτάθλημα Μάκη Σαμπάνη, η Καλλονή «απέδρασε» από την έδρα του Παπανικολή Ερεσού με 1-2.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο 1-0 με φοβερό σουτ εκτός περιοχής του Χατζηδιαμαντή στο 10’. Στο 28’ η ομάδα της Καλλονής είχε δοκάρι με τον Νίκο Καραγιάννη.

Στο 50ο λεπτό ο Σαμπάνης με πέναλτι που κέρδισε ο Κατσαρός, ισοφάρισε αρχικά για τους φιλοξενούμενους. Στο 68’ ο έμπειρος επιθετικός «όπλισε» ξανά και με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα κα πέμπτο συνολικά, έκανε την πλήρη ανατροπή, χαρίζοντας την πρώτη εκτός έδρας νίκη στους Καλλονιάτες.

Η Καλλονή μετά την κατάκτηση των τριών βαθμών απέναντι στην ομάδα της Ερεσού στην εξ' αναβολής αναμέτρηση της 1ης αγωνιστικής, συγκατοικεί στην κορυφή με την Άναξο με 7 βαθμούς.