Ο Καραβαγγέλης «γκρέμισε» από την κορυφή την Άναξο

26/11/2023 - 16:25 Τελευταία τροποποίηση στις 26/11/2023 - 17:03

Ο Καραβαγγέλης υποχρέωσε στην πρώτη της ήττα 0-2 την ομάδα της Ανάξου, η οποία πέρασε στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Μόνη πρώτη στον βόρειο όμιλο πλέον η Καλλονή.

Το πρωί της Κυριακής 26 Νοεμβρίου στο γήπεδο Πέτρας, ο Καραβαγγέλης έβγαλε αντίδραση και επικράτησε στον πιο δυνατό αγώνα της αγωνιστικής 0-2 απέναντι στην Άναξο. Στο 18' ο Γιώργος Βελούτσος κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε ο ίδιος. Ο Tοππρα απέκρουσε αρχικά, όμως στην επαναφορά ο ίδιος παίκτης έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1. Το τελικό 0-2 έγινε από τον Χρήστο Τσαϊρη στο 88ο λεπτό.

Στον αγώνα του νοτίου ομίλου, ο Οδυσσέας Ελύτης παρέμεινε στην πρώτη θέση κερδίζοντας 4-1 τον ουραγό Αστέρα(Ορφέα). Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 7ο λεπτό με την κεφαλιά "ψαράκι" του Γκέκα, όμως ο Ελύτης μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου σημείωσε τέσσερα τέρματα. Στο 10' ο Καραδημητράκης ισοφάρισε 1-1, στο 20' ο Κουρής έκανε την ανατροπή 2-1, ο Χατζημανωλάκης στο 25' πέτυχε το 3-1 και στο 44' ο Αλαγιάννης διαμόρφωσε το τελικό 4-1. Οι δύο ομάδες είχαν από ένα δοκάρι.