Μοιρασιά στη Μόρια για Παλλεσβιακό και Δόξα Λέσβου

29/11/2023 - 17:06 Τελευταία τροποποίηση στις 29/11/2023 - 20:09

Ισόπαλος έληξε ο τελευταίος χρονικά αγώνας της 6ης αγωνιστικής του νοτίου ομίλου της Β ΕΠΣ Λέσβου.

Το μεσημέρι της Τετάρτης 29 Νοεμβρίου αγωνίστηκαν στο γήπεδο Μόριας ο Παλλεσβιακός και η Δόξα Λέσβου με τις ομάδες να μένουν στο 2-2.

Ο "Παλλε" αιφνιδίασε την αντίπαλη ομάδα με δύο τέρματα στο πρώτο τέταρτο. Μόλις στο 2ο λεπτό ο Λανγκόζι άνοιξε το σκορ για την ομάδα του και ο Λιτσολάρι στο 15' έκανε το 2-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Η Δόξα Λέσβου μείωσε στην επανάληψη με τον Κουζινόγλου και ισοφάρισε στο 54' με τον Γιαννή.

Η Δόξα Λέσβου ολοκλήρωσε τον αγώνα με 9 παίκτες, καθώς αποβλήθηκαν οι Σισμανίδης (55') και Γεωργίου (68') και ο Παλλεσβιακός με 10 ποδοσφαιριστές λόγω της αποβολής του Κατζανού στο 66ο λεπτό.