Δεν άντεξε κόντρα στον ΠΑΟΚ

29/10/2014 - 02:00 Τελευταία τροποποίηση στις 07/12/2014 - 12:37

Την ήττα γνώρισε η ΑΕΛΚ Κ20 από τον ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη με σκορ 5-1, σε αγώνα που είχε αναβληθεί από την 1η Αγωνιστική του αντίστοιχου πρωταθλήματος νέων της Super League.

H ομάδα της Καλλονής έμεινε πίσω στο σκορ στο 10ο λεπτό με πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Πόζογλου και ο ίδιος παίκτης έκανε το 2-0 στο 37'. Ο ΠΑΟΚ σκόραρε δύο ακόμα γκολ πριν το ημίχρονο με γκολ του Πατράλη (43') και Τουμάνη (45'). Η ομάδα της ΑΕΛΚ μείωσε με τον Αγριμάκη στο 72' και το τελικό 5-1 διαμόρφωσε ο Πουφλής στις καθυστερήσεις.

Ο Δημήτρης Γαβαλάς, έχοντας παράπονα από τη διαιτησία, δήλωσε στο aelk.gr: «Συγχαρητήρια στα παιδιά, καθότι έκαναν μεγάλη προσπάθεια και ειδικά στο β’ ημίχρονο. Με αφορμή το εν λόγω παιχνίδι θα ήθελα να σημειώσω πως είναι σημαντικό, ιδιαίτερα στα τμήματα υποδομών που τα παιδιά γαλουχούνται ποδοσφαιρικά, να τηρείται το 50-50 στο παιχνίδι και η διαιτησία να είναι προσεκτική στις αποφάσεις της. Εμείς συνεχίζουμε τη σκληρή μας δουλειά».

ΠΑΟΚ Κ20: Σοϊλαμέζογλου, Αναστασίου, Πουγγούρας, Τσελεπίδης, Βασαΐτης, Τουμανίδης, Τσολακίδης, Πατράλης, Κούστα (67’ Πουφλής), Σαβίδης (55’ Κτιστόπουλος), Πόζογλου (55’ Κάκκο)

ΑΕΛΚ Κ20: Παπάζογλου, Αγριμάκης, Καρακλάς (40’ Σεφουλάι), Βαγγελάκης (77’ Τοπάλι), Γιαζιτζόγλου, Καραγεώργης, Ξύδας, Λαμπράκης (46’ Κροτσίδας), Γκαμάγκας, Σοφιάνης, Κίστα